Iga Świątek (fot. Getty)

Iga Świątek odpadła w półfinale turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. Polska tenisistka przegrała z Rosjanką Anną Kalinską 4:6, 4:6.

Począ­tek star­cia był bar­dzo zacięty. Już w pierw­szym gemie Świą­tek bro­niła się przed prze­ła­ma­niem. Pierw­sza par­tia trwała 52. minuty, a o jej losach zade­cy­do­wała dobra gra rosyj­skiej teni­sistki w koń­cówce. Kaliń­ska z nawiązką odro­biła stratę prze­ła­ma­nia i wygrała 6:4.

Na otwarcie drugiej partii nasza reprezentantka oddała podanie, wyrzucając bekhend. W trakcie drugiego gema poirytowana Polka dała upust emocjom i rzuciła rakietą o kort. Polka nie radziła sobie z dobrze dysponowaną rywalką, a przy stanie 2:4 znów została przełamana. Paradoksalnie, w momencie, gdy Kalinskaja miała pierwsze piłki meczowe, Świątek zaczęła grać tak, jak nas do tego przyzwyczaiła. Udało jej się doprowadzić do stanu 4:5 i miała nawet breakpointa. W decydującym momencie znów, jednak nerwy wzięły górę. Niestety, Rosjanka wciąż prowadziła i stanęła przed szansą na zamknięcie pojedynku. Za kolejną próbą Kalinskaja dopięła swego i awansowała do finału.

Półfinał WTA 1000 w Dubaju:

Anna Kalinska (Q) – Iga Świątek (Polska, 1) 2:0 (6:4, 6:4)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!