fot: X/PKO Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1, a gola dającego jeden punkt zespołowi z Białegostoku zapewnił Jesus Imas w doliczonym czasie drugiej połowy.

W szóstej minucie Bartłomiej Wdowik zagrał do Jesusa Imaza, którego strzał został zablokowany. W dwunastej minucie Dante Stipica poradził sobie ze strzałem Imaza. Groźnie pod bramką gości zrobiło się groźnie gdy Dominik Marczuk zagrał wzdłuż bramki, a tam Afimico Pululu w ostatniej chwili został uprzedzony przez Patryka Stępińskiego. W 41. minucie Ruch wyszedł na prowadzenie po przepięknym uderzeniu z woleja Daniela Szczepana.

Druga część spotkania rozpoczęła się od groźnej sytuacji Ruchu, gdy Miłosz Kozak zagrał w pole karne, a do piłki doszedł Szczepan, który uderzył przewrotką, a piłka przeszła obok bramki Alomerovica. Po chwili akcję Ruchu niecelnym uderzeniem głową wykończył Szymon Szymański. W 75. minucie zakotłowało się pod bramką Ruchu, a sytuację wyjaśnił jeden z zawodników gości, który wybił piłkę poza pole karne. Jagiellonia doprowadziła do wyrównania w siódmej minucie doliczonego czasu gry, gdy potężnym strzałem popisał się Jesus Imaz i pokonał Dante Stipice zapewniając swojemu zespołowi remis.