Słoweniec Timi Zajc okazał się najlepszy podczas pierwszego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Obersdorfie. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch ukończył zawody na jedenastym miejscu.

Pierwszy z podopiecznych Thomasa Thurnbichlera na belce startowej pojawił się Kamil Stoch, który po udanym skoku w kwalifikacjach w pierwszej serii wylądował na 204 metrze, co dało mu 21. miejsce. Po chwili na belce startowej pojawił się Piotr Żyła, który skoczył pół metra mniej i pierwszą serię ukończył na 26. miejscu. Do serii finałowej nie zakwalifikował się Dawid Kubacki, któremu zmierzono zaledwie 177 metrów, a to dało reprezentantowi Polski 49. miejsce. Najwyżej sklasyfikowany z polskich skoczków Aleksander Zniszczoł pofrunął na 210 metr i zakończył rywalizację po pierwszym skoku na dwunastym miejscu.

W drugiej serii Piotr Żyła wylądował na 198 metrze i ostatecznie ukończył konkurs na 25. miejscu. Znakomicie w drugim skoku spisał się Kamil Stoch, który wylądował na 221.5 metrze i zaliczył spory awans, kończąc konkurs na 11. miejscu. Po drugim skoku w klasyfikacji spadł Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 207,5 metrze i ukończył konkurs na 18. pozycji.