fot: itftennis.com

Polska tenisista Katarzyna Kawa (WTA. 195) odpadła w półfinale kwalifikacji do turnieju WTA 250 w Austin z Czeszką Terezą Martincovą (WTA. 152).

W inaugurującym secie obie panie wzajemnie odbierały sobie podanie. Jako pierwsza koncert przełamań rozpoczęła Kawa, i po dwóch odbiorach serwisu swojej rywalce prowadziła 3-0. Niestety, szybko doszło do tego, że Martincova również zaczęła stosować taktykę Katarzyny Kawy. W przeciągu trzech gemów dwukrotnie ją przełamała doprowadzając do remisu 4-4. W kluczowym, dwunastym gemie polska tenisistka po długiej i ambitnej walce również dała sobie zabrać serwis przegrywając 5:7.

W drugi set lepiej weszła Tereza Martincova. Czeszka błyskawicznie przełamała (przy pierwszym breaku), i po chwili prowadziła już 3-0. Dopiero w siódmym gemie Kawie udało się odebrać serwis przeciwniczce. Niestety, w dwunastym gemie Martincova znów pokazała swoją wyższość dopinając swego i wyrzucając Polkę z udziału w dalszej fazie kwalifikacji.