Jak się spodziewaliśmy najciekawiej było dziś we Wrocławiu. Miejscowa Ślęza pokonała MB Zagłębie Sosnowiec, mimo że gospodynie prowadziły blisko dwudziestoma oczkami. W Ślęzy cztery zawodniczki zdobyły powyżej dziesięciu oczek.

Od początku powoli Ślęza budowała swoją przewagę. Najpierw powoli odskoczyła na osiem oczek, ale bardzo szybko po serii 5:0 prowadziła już 16:4 w dziewiątej minucie spotkania. Ślęza zdominowała czwartą ekipę sprzed roku prowadząc po 10 minutach 20:6. Gdy w drugiej kwarcie powoli do meczu włączały się Betabe Zampere i Jessica January to sosnowiczanki próbowały nawiązywać walkę z Ślęzą. Przewaga wrocławianek stopniała czternastu do sześciu punktów na półmetku drugiej odsłony. Zagłębie nie ustępowało i doprowadziło jeszcze w pierwszej połowie do stanu 37:32. Jednak skuteczne akcje Nunn, Baker i Mielnickiej nie pozwalały przyjezdnym na więcej.

Po zmianie stron ważną bronią wrocławianek były trafienia trzypunktowe. Dzięki nim zbudowały sobie najwyższą w meczu siedemnasto punktową (50:33) przewagę  po dwudziestu czterech minutach gry. Jednak ośmiopunktowa seria sosnowiczanek wlała w grę gości wiarę na powrót do meczu. Mimo, ze przewaga Ślęzy wracała do piętnastu oczek Zagłębie nie chciało rezygnować z walki. I to co się nie udało gościom w trzeciej kwarcie wyszło w czwartej. Trafieniami przypomniała o sobie Aleksandra Wojtala. To był sygnał dla Zagłębia, że wracają do meczu. Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty Zagłębie zaliczyło serię 18:5. Przez chwilę nawet udało się przyjezdnym wyjść na prowadzenie 64:66. Jednak w końcówce celne trójki Karoliny Stefańczyk oraz Alexy Heid pozwoliły odskoczyć na tyle by utrzymać prowadzenie do końca meczu.

Schaquilla Nunn z Ślęzy zakończyła spotkanie z dorobkiem 19 punktów i 9 zbiórek, a 15 punktów i 11 zbiórek oraz 7 asyst zapisała na swoim koncie Angel Baker. Aleksnadra Wojtala dołożyła swoje 15 punktów i 6 zbiórek. Dla MB Zagłębia 23 oczka, 11 zbiórek i 6 asyst zapisała na swoim koncie Jessica January, 15 punktów dorzuciła Aleksandra Wojtala.

1KS ŚLĘZA WROCŁAW – MB ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC  74:70  (20:6, 21:26, 20:16, 13:22)