Katarzyna Kawa w parze z Bibiane Schoofs mierzyła się ćwierćfinale deblowym w Austin, z Iriną Chormaczową i Yaną Sizikovą. O ile pierwszy set przyniósł dużo emocji, o tyle kolejny wpadł już gładko na konto Polki i Holenderki.

W pierwszym secie Kawa i Schoofs musiały mocno namęczyć się, żeby wygrać z rywalkami. Zaczęły od przegranego serwisu w trzecim gemie, przez co musiały gonić. Już w piątym gemie miały szansę odrobienia przełamania, ale nie wykorzystały trzech breaków. W ósmym natomiast wreszcie dopięły swego i doprowadziły do wyrównania 4:4. Ich rywalki chwilę później miały setbole, ale zmarnowały okazję na zwycięstwo w pierwszej partii. Szczęście za to uśmiechnęło się do Kawy i Schoofs, które w tie-breaku odwróciły jego losy i zwyciężyły 10-8.

W drugiej partii Polce i Holenderce wszystko szło wyśmienicie. W przeciągu dosłownie kilkunastu minut przełamały przeciwniczki trzykrotnie. Dodatkowo wygrywały też bez problemu przy własnym serwisie, co dało im spokojne zwycięstwo 6:0, i awans do półfinału debla w Austin.

W półfinale Kawa i Schoofs zmierzą się z Oksaną Kałasznikową i Nadią Kiczenok bądź Maya Joint i Sabiną Zeynalovą.

1/4 finału deblowego WTA w Austin:

Katarzyna Kawa/Bibiane Schoofs – Irina Chormaczowa/Yana Sizikova 2:0 (7:6 [10-8], 6:0)