WKS Śląsk Wrocław
Daniel Gołębiowski fot:plk.pl

Enea Stelmet Zastal przegrywa z WKS-em Śląsk Wrocław 76:80 w Zielonej Górze. Goście odnieśli 11 zwycięstwo w tym sezonie Orlen Basket Ligi. Najlepiej w spotkaniu pokazali się Daniel Gołębiowski (WKS) – 18 punktów, dwie zbiórki i Darious Hall (Zastal) – 25 punktów, sześć zbiórek, cztery asysty.

Spotkanie rozpoczął Gligorije Rakocević z Zastalu, ale szybko odpowiedział mu Hassani Gravett za trzy. Dusan Miletić dołożył kolejne dwie celne trójki, a Śląsk prowadził 9:6. Mimo to Darious Hall doprowadził do remisu, a następnie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 11:9. Obie drużyny kilkukrotnie doprowadzały do remisu, ale to finalnie ekipa z Wrocławia, kończyła kwartę z trzypunktowym prowadzeniem.

Drugą kwartę lepiej rozpoczął zespół z Zielonej Góry. Jan Wójcik zdobył cztery punkty, a jego zespół prowadził 21:20. Kolejne punkty dołożył A.j. English, a przewaga wzrosła do czterech oczek. Po stronie wicemistrzów Polski, gonili Artsiom Parakhouski i Andrii Voinalovych, zmniejszając stratę do jednego punktu. Dodatkowo swoje punkty dorzucili Daniel Gołębiowski i Miletić, wychodząc na prowadzenie 28:33. Mimo to przewagę rywala, zmniejszyli do jednego punktu, Michał Kołodziej i English.

Po przerwie do akcji mocno wkroczyli zawodnicy WKS-u, powiększając przewagę do dziewięciu punktów. Zasługę w tym mieli m.in. Marek Klassen i Gravett. Sytuację po stronie Zastalu, próbowali polepszyć Hall i Rakocević, zmniejszając stratę do trzech punktów. Goście próbowali zatrzymać rywala, za sprawą celnych koszy Voinalovycha i Gravetta. Udało im się to, utrzymując przewagę na poziomie czterech punktów.

Finalna kwarta, lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, który doprowadzili do remisu 55:55. Wrocławianie jednak szybko odskoczyli i prowadzili pięcioma punktami. Punkty zdobyli Gołębiowski i Jakub Nizioł. Mimo to podopieczni trenera Sirvydisa, dwukrotnie doprowadzili do remisu. Obie drużyny nie odpuszczały i trafiały kosz za koszem. Finalnie to Śląsk dotrwał na prowadzeniu do końca i wygrał całe spotkanie czterema punktami.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – WKS Śląsk Wrocław: 76:80 (17:20,15:13,19:22,25:25)

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Hall 25, English 16, Rakocević 12, Kołodziej 8, Wójcik 8, Woroniecki 3, Lewandowski 2, Musić 2

WKS Śląsk Wrocław: Gołębiowski 18, Klassen 16, Miletić 14, Nizioł 11, Gravett 7, Parakhouski 7, Voinalovych 6, Wiśniewski 1, Zębski 0, Kolenda 0