W trzecim meczu decydującym kto awansuje do półfinałów górą ekipa Ślęzy Wrocław. Drużyna z stolicy Dolnego Śląska pokonały we własnej hali sosnowiczanki, a na wynik miały wpływ postawa wrocławianek zwłaszcza w trzeciej odsłonie.

Spotkanie lepiej zaczęły gospodynie, które po akcji 2+1 Alexy Held prowadziły 11:5 w czwartej minucie spotkania. Gdy swoją trójkę dorzucała Natalia Kurach wrocławianki prowadziły nawet siedmioma oczkami w premierowej odsłonie. Przed przerwą część strat zmniejszały Marzenna Marciniak i Klaudia Wnorowska. Sosnowiczanki ciągle goniły, ale pozostawały w grze. Na początku drugiej odsłony przyjezdne zaliczyły serię 7:2 doprowadzając do remisu. Właśnie ten okres gry należał do Aleksandry Wojtali. W ciągu 75 sekund polska rozgrywająca zdobyła sama siedem punktów (wszystkie swoje w meczu), czym wyprowadziła MB Zagłębie na prowadzenie. Spotkanie wyrównało się, a niemalże prowadzenie zmieniało się co akcję. Dopiero ostatnimi akcjami sosnowiczanki sprawiły, że prowadziły 36:39 po pierwszej połowie.

Po zmianie stron wrocławianki zaczęły grać skuteczniej pod oboma koszami. Szybko odskakiwały sześć punktów. Jednak skuteczność nie opuściła również Betabe Zampere i Jessici January. Ich trafienia spowodowały, że przyjezdne doprowadzały do remisu 48:48. Końcówkę lepiej rozegrały wrocławianki, i po trzydziestu minutach prowadziły pięcioma oczkami. Na początku czwartej odsłony miejscowe uciekały jeszcze na sześć oczek. MB Zagłębie oczywiście rzuciło wszystko co mogło do ataku. Udało im się zmniejszyć straty do stanu 68:66 na niespełna dwadzieścia sekund do końca regulaminowego czasu gry. Jednak trafienia z linii rzutów wolnych Alexy Heid i Angel Baker dały ostatecznie wygraną i awans ekipie Ślęzy.

Alexa Held dla Ślęzy zdobyła 21 oczek dokładając do tego 4 zbiórki i 6 asyst. Angel Baker dołożyła do tego 15 oczek, 6 zbiórek i 7 asyst. Także 15 punktów i 6 asyst jest autorstwa Natalii Kurach. Dla MB Zagłębia 16 punktów, 8 zbiórek i 3 bloki zaliczyła Quinn Dornstauder-Urbaniak, a 15 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst to zdobycz Jessicy January.

1KS ŚLĘZA WROCŁAW – MB ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 72:66  (21:16, 15:23, 22:14, 14:13)