Katarzyna Kawa oraz jej partnera Bibiane Schoofs walczyły w nocy z niedzieli na poniedziałek w finale turnieju w amerykańskim Austin. Niestety Polka i Holenderka uległy rywalkom 0:2 i nie było im dane poczuć smaku zwycięstwa.

Otwierający spotkanie set rozpoczął się całkiem wyrównanie. Krótka wymiana doprowadziła do remisu 2:2. Potem jednak Australijka i Brytyjka wygrały gema 40:0, a następnego wygrały po breakpoincie i wyszły na prowadzenie 4:2. Kawa i Schoofs nie były w stanie odpowiedzieć, a rywalki wykorzystały ich błędy i dokończyły partię wygraną 6:2.

W drugiej odsłonie meczu Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs dokonały świetnego powrotu. Mimo wysokiej przegranej w pierwszym secie, w drugim zdobyły cztery gemy pod rząd i prowadziły już 4:0. Wydawałoby się więc, że rozstrzygnięcie nadejdzie w 3. secie. Niestety, Olivie – Gadecki i Nicholls – zachowały zimną krew i konsekwentnie doprowadziły najpierw do remisu, a potem do prowadzenia, które utrzymały do końca. Ostatecznie zwyciężyły set 6:4, a cały mecz 2:0 i to one mogą cieszyć się z deblowego triumfu w Austin.