Stal Ostrów Wielkopolski
Nemanja Đurišić fot: plk.pl

Arged BM Stal pokonuje Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut 89:77 w Ostrowie Wielkopolskim. Gospodarze odnieśli 14 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Nemanja Đurišić – 18 punktów, osiem zbiórek, dwie asysty.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Sokoła, którzy szybko ustalili wynik na 8:2. Trafiali m.in. Filip Struski i Terrell Gomez. Rywal w porę jednak zareagował i dzięki celnym koszom Laurynasa Beliauskasa i Davida Brembleya, zmniejszył stratę do trzech punktów. Następnie Đurišić doprowadził do remisu, a Rodney Chatman do prowadzenia 14:13. Do końca kwarty przewaga gospodarzy, wynosiła jeden punkt.

Drugą kwartę Stal, otworzyła serią dziewięciu punktów z rzędu. Trafiał duet Đurišić i Ojārs Siliņš, a przewaga ich drużyny wzrosła do dziesięciu punktów. Gonić próbowali Milivoje Mijović i Tyler Cheese, ale zdołali zmniejszyć stratę, tylko do ośmiu punktów. Drużyna z Ostrowa, twardo broniła swojego kosza i zdobywała punkt za punktem. Swoje akcje kończyli m.in. Krzysztof Sulima i nowy zawodnik Tomasz Gielo, a ich przewaga utrzymała się na poziomie siedmiu oczek.

Po zmianie stron, do akcji wkroczyli zawodnicy Łańcuta. Zmniejszyli stratę do dwóch oczek, dzięki koszom Ikechukwu Nwamu i Adama Kempa. Mimo to rywal zdobył siedem punktów z rzędu i zwiększył swoją przewagę do dziewięciu punktów. Goście również nie odstawali, a Mijović i Nwamu zmniejszyli różnicę do pięciu punktów. Stal próbowała jak najszybciej uciec przyjezdnym, ale było to trudne. Goście doprowadzili do remisu 60:60, za sprawą Struskiego, ale dwa rzuty wolne wykorzystał Beliauskas.

Finalna kwarta, zaczęła się od podwyższenia prowadzenia, podopiecznych trenera Urbana. Jednak Sokół szybko doprowadził do remisu, ale gospodarze równie szybko powrócili na prowadzenie. Była to zasługa m.in. Siliņša i Beliauskasa, co pozwoliło uspokoić grę miejscowych. Goście próbowali zagrozić rywalowi, ale to drużyna z Ostrowa, ostatecznie wygrała spotkanie 12 punktami.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: 89:77 (19:18,24:19,19:23,27:17)

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: Đurišić 18, Beliauskas 18, Siliņš 15, Brembly 14, Gielo 13, Sulima 5, Chatman 4, Sewioł 2, Mikalauskas 0, Chyliński 0, Załucki 0

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Cheese 23, Nwamu 13, Gomez 13, Mijović 12, Struski 7, Kemp 4, Nowakowski 3, Kroczak 2