Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
Laurynas Beliauskas fot: plk.pl

MKS przegrywa z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:89 w Dąbrowej Górniczej. Goście odnieśli 15 zwycięstwo w tym sezonie Orlen Basket Ligi. Najlepiej w spotkaniu zagrał Laurynas Beliauskas – 24 punkty, dziewięć zbiórek, cztery asysty.

Spotkanie zainaugurował Xeyrius Williams z MKS-u, trafiając dwa rzuty za dwa. Stal odpowiedziała, serią dziewięciu punktów z rzędu, w wykonaniu m.in. Ojārsa Siliņša i Davida Brembleya. Gospodarze szybko jednak zareagowali i za sprawą Taylera Personsa i Nicolasa Carvacho, zmniejszyli przewagę rywala do dwóch punktów. Następnie doprowadzili do remisu 17:17 i 20:20, ale drużyna z Ostrowa dorzuciła pięć punktów, zdobytych przez Rodneya Chatmana i Nemanję Đurišića.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęli goście, podwyższając przewagę do dziewięciu punktów. Swoje akcje kończyli m.in. Tomasz Gielo i Siliņš, ale po stronie przeciwnika, nie gorsi byli Marc Garcia i Carvacho. Zmniejszyli stratę do czterech punktów, ale szybko stracili kolejne trzy. Mimo to zdołali zmniejszyć przewagę rywala do jednego punktu, ale Beliauskas odpowiedział serią ośmiu punktów z rzędu. Tym samym goście, prowadzili dziesięcioma punktami, ale pięć punktów Personsa, zmniejszyło różnicę między drużynami do pięciu.

Po przerwie do akcji wkroczyli Krzysztof Sulima i Brembly, zdobywając cztery punkty i podwyższając przewagę Stali do siedmiu oczek. Podopieczni trenera Balibrei, mimo to zdobyli siedem punktów pod rząd i przegrywali już tylko jednym. Dodatkowo za sprawą Lovella Cabbila i Personsa, wyszli na prowadzenie 69:64. Lecz do końca kwarty, zespół z Ostrowa, zdołał zmniejszyć stratę do dwóch punktów.

Początek ostatniej kwarty, to powrót na prowadzenie zespołu trenera Urbana. Jednak Błażej Kulikowski z MKS-u, trafił dwie trójki z rzędu i jego drużyna prowadziła 75:70. Po chwili Kulikowski i Dominik Wilczek, dołożyli jeszcze dwie trójki, a tym samym przewaga wzrosła do dziewięciu oczek. Goście szybko poprawili swoją sytuację, zaliczając serię 11 punktów z rzędu. Swoje punkty zanotowali m.in. Beliauskas i Gielo, powracając na prowadzenie dwoma punktami. Lecz nie na długo, gdyż zespół z Dąbrowej przegonił rywala o dwa punkty. To samo po chwili zrobili zawodnicy gości i dodatkowo dorzucili dwa punkty, wygrywając tym samym całe spotkanie.

MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: 85:89 (22:25,27:29,20:23,16:22)

MKS Dąbrowa Górnicza: Persons 19, Cabbil 14, Garcia 12, Williams 12, Carvacho 10, Kulikowski 9, Słupiński 4, Wilczek 3, Piechowicz 2

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski:  Beliauskas 24, Chatman 17, Siliņš 14, Đurišić 13, Gielo 10, Brembly 9, Sulima 2, Sewioł 0, Załucki 0