fot/ X/PKO BP Ekstraklasa

Ruch Chorzów przegrał na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 1:2 w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy.

W piątej minucie Ruch powinien wyjść na prowadzenie, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Juliusz Letniowski. W 32. minucie celnie głową uderzał Daniel Szczepan, ale z uderzeniem poradził sobie bramkarz gości. W doliczonym czasie gry Adrian Kapralik wpadł w pole karne i uderzył na bramkę Dantego Stipicy, który wybronił uderzenie zawodnika Górnika, jednak przy dobitce nie miał najmniejszych szans. Na początku drugiej częsci spotkania zza pola karnego uderzał Lawrence Ennali, a strzał przeszedł obok słupka bramki Ruchu. W 58. minucie z rzutu wolnego na bramkę uderzał Filip Starzyński, a piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bielice. W 82. minucie Soiciro Kozuki podwyższył prowadzenie przyjezdnych po indywidualnej akcji, którą wykończył uderzeniem tuż przy słupku. Ruch odpowiedział pięć minut później trafieniem Soma Novothnego.