Iga Świątek straciła zaledwie trzy gemy w meczu z Ukrainką Martą Kostiuk i awansowała do finału Indiana Wells!

Świątek pierwsze przełamanie zanotowała w trzecim gemie, a powtórzyła je przy kolejnej możliwej okazji i po serii pięciu wygranych gemów z rzędu prowadziła 5:1. Sklasyfikowana na 32. miejscu w rankingu WTA Kostiuk nie potrafiła przeciwstawić si dobrze dysponowanej Polce i przegrała seta otwierającego spotkania 6:2.

W drugiej partii liderka rankingu grała na innym poziomie, który dla Ukrainki był nieosiągalny, a dodatkowo rywalka zmagała się z problemami zdrowotnymi. Niemalże przy każdym punkcie łapała się za bolącą stopę, a przy stanie 3:0 dla pochodzącej z Raszyna tenisistki poprosiła o przerwę medyczną, Po niej obraz gry nie uległ zmianie i to Świątek wygrała drugiego gema 6:1 i całe spotkanie 2:0.