Stal Ostrów Wielkopolski
Ojārs Siliņš fot: plk.pl

Tauron GTK przegrywa z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:94 w Gliwicach. Jest to 16 zwycięstwo dla gości w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Ojārs Siliņš – 19 punktów, pięć zbiórek i Aigars Šķēle – sześć punktów, cztery zbiórki, 13 asyst.

David Brembly ze Stali, zainaugurował spotkanie zdobytymi trzema punktami. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać. Terry Henderson Jr. trafił za dwa, a Kadre Gray za trzy, czym dali GTK prowadzenie 5:4. Szybko zareagował Krzysztof Sulima, ustalając wynik na 8:5 dla gości. Rywal zaliczył za to serię, siedmiu punktów z rzędu i tym samym prowadził 12:8. Przyjezdni nie byli gorsi i zanotowali 12 punktów pod rząd, a prowadzili sześcioma. Gospodarze zbliżyli się nawet na jeden punkt do przeciwnika, ale kwartę kończyli z siedmiopunktową stratą.

Drugą kwartę, lepiej rozpoczęli zawodnicy trenera Urbana, którzy zdobyli sześć punktów pod rząd. Trafiali m.in. Rodney Chatman i Nemanja Đurišić, a ich zespół zwiększył przewagę do 13 oczek. Przeszkodził im na chwilę Chris Czerapowicz, ale Chatman zaskoczył za to dwoma trójkami pod rząd. Zespół z Ostrowa, coraz bardziej się rozkręcał, a po celnych koszach Laurynasa Beliauskasa i Tomasza Gielo, prowadził 22 punktami. Sytuację po drugiej stronie boiska, próbowali poprawić Gray i Michał Samsonowicz, którzy zmniejszyli stratę do 12 oczek.

Po przerwie, siedem punktów dla Stali, zdobył Siliņš. Prowadzenie tym samym wzrosło do 17 punktów. Za to Gliwice za sprawą Samsonowicza i Czerapowicza, zmniejszyły przewagę rywala do 12 punktów. Mimo to goście, nadal utrzymywali bezpieczną różnicę punktową, a była to zasługa m.in. powracającego po kontuzji Šķēle. GTK zdobyło za to, sześć punktów z rzędu i strata stopniała do dziesięciu oczek.

Ostatnią kwartę, mocno rozpoczęli zawodnicy trenera Turkiewicza. Czerapowicz i Henderson Jr. trafili po trójce, a strata zmalała do tylko czterech punktów. Stal mimo to, momentalnie podwyższyła prowadzenie do dziesięciu oczek. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną i dwukrotnie zmniejszali przewagę rywala do trzech punktów. Mieli w tym udział m.in. Martins Laksa i Koby Mcewen. Zespół z Ostrowa, dorzucił jednak dwie trójki pod rząd, w wykonaniu Siliņša i Đurišića. Finalnie całe spotkanie, przyjezdni wygrali różnicą 13 punktów.

Tauron GTK Gliwice – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: 81:94 (21:28,20:25,20:18,20:23)

Tauron GTK Gliwice: Gray 19, Czerapowicz 17, Henderson Jr. 10, Laksa 10, Frąckiewicz 10, Samsonowicz 8, Mcewen 4, Bender 3, Śnieg 0

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: Siliņš 19, Chatman 15, Beliauskas 14, Brembly 14, Gielo 8, Sulima 8, Đurišić 7, Šķēle 6, Sewioł 3