PGE Spójnia Stargard
Wesley Gordon fot: plk.pl

PGE Spójnia wygrywa z WKS-em Śląsk Wrocław 93:67 w Stargardzie. To 14 zwycięstwo dla gospodarzy w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazali się Wesley Gordon – dziesięć punktów, dziesięć zbiórek, trzy asysty oraz Alex Stein – 14 punktów, trzy zbiórki, siedem asyst.

Spotkanie lepiej zainaugurowała Spójnia, która szybko zdobyła osiem punktów z rzędu. Mieli w tym zasługę Devon Daniels IV i Aleksandar Langović. Przełamania dokonali Angel Nunez i Daniel Gołębiowski, zmniejszając stratę do pięciu punktów. Gospodarze mimo to zdobyli kolejne sześć punktów i prowadzili już 14:5. Jednak strata WKS-u, dzięki celnym koszom Hassaniego Gravetta i Marka Klassena, zmalała do pięciu oczek.

Drugą kwartę zespół ze Stargardu, również rozpoczął serią siedmiu punktów pod rząd. Swoje akcje kończyli m.in. Karol Gruszecki i Adam Łapeta, a ich przewaga wzrosła do 12 punktów. Sytuację Ślaska, próbowali poprawić Dusan Miletić i Nunez, ale co odrobili, to za chwilę stracili. Miejscowi podwyższyli prowadzenie do aż 18 punktów, a trafiali m.in. Gordon i Daniels IV. Wicemistrz Polski musiał zacząć działać, a celne kosze Miletića i Klassena, pozwoliły na zmniejszenie straty do dziewięciu punktów.

Po przerwie celne rzuty dla drużyny z Wrocławia, zdobyli Andrii Voinalovych i Gravett. Rywal za to nie odpuszczał i trafiał kosz za koszem, utrzymując bezpieczną przewagę. Stargard zaliczył serię dziewięciu punktów z rzędu, a trafiali m.in Stephen Brown Jr. i Gordon. Przewaga tym samym wzrosła do 19 punktów. Następnie Gruszecki, doprowadził do prowadzenia aż 24 punktami.

Finalna kwarta, to całkowita kontrola podopiecznych trenera Machowskiego, nad grą na boisku. Gospodarze podwyższyli przewagę do 26 punktów, dzięki m.in. Benowi Simonsowi i Damianowi Krużynskiemu. Również tą samą różnicą punktową, zakończyli całe spotkanie.

PGE Spójnia Stargard – WKS Śląsk Wrocław: 93:67 (16:11,24:20,30:15,23:21)

PGE Spójnia Stargard: Brown Jr. 16, Gruszecki 16, Daniels Iv 15, Stein 14, Gordon 10, Langović 9, Łapeta 7, Simons 4, Krużyński 2, Grudziński 0, Kowalczyk 0, Brenk 0

WKS Śląsk Wrocław: Klassen 17, Miletić 15, Nunez 12, Gołębiowski 8, Gravett 7, Nizioł 6, Voinalovych 2, Zębski 0, Parakhouski 0, Wiśniewski 0