W meczu 15. kolejki Orlen Ekstraligi Śląsk Wrocław odniósł pokaźne zwycięstwo nad Medykiem Konin. Wojskowe wygrały 5:1.

Gospodynie otworzyły wynik spotkania już w 3. minucie. Marcelina Buś dograła do wbiegającej w pole karne Katarzyny Białoszewskiej, która pewnie pokonała Julię Woźniak. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać – trzy minuty później Medyczki trafiły na 1:1. Pouliou przejęła futbolówkę i dośrodkowała w pole karne, gdzie odnalazła się Oliwia Jaśniak.

Zespół z Wrocławia przeważał i tworzył sobie sytuacje bramkowe, a w 27. minucie zdołał tę przewagę udokumentować. Magda Półrolniczak posłała prostopadłą piłkę do Marceliny Buś, ta wyprzedziła dwie zawodniczki Medyka, zdobywając swoją siódmą bramkę w tym sezonie. Do przerwy nie padło więcej trafień i Wojskowe schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Obie ekipy przystąpiły do drugiej połowy ze zmianami w składach, zaś przebieg spotkania był taki sam: to gospodynie prowadziły grę i w pierwszych minutach Medyczki nie zdołały wymienić choćby kilku podań na ich połowie. W 51. minucie Joanna Wróblewska podwyższyła prowadzenie Śląska bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego. Zaledwie pięć minut później było już 4:1 dla podopiecznych Piotra Jagieły. Do siatki ponownie trafiła Marcelina Buś, która wcześniej wygrała pojedynek biegowy z Nataszą Krupą. Od 60. minuty Medyczki musiały radzić sobie w dziesiątkę – drugą żółtą kartką, w konsekwencji czerwoną została ukarana Klaudia Urna.

Wojskowe ustaliły wynik spotkania w 83. minucie za sprawą zmienniczki Oliwii Związek. Po pierwszych czterech meczach rundy wiosennej drużyna z Wrocławia jest niepokonana. Po przerwie na reprezentację sprawdzi Pogoń Tczew, a Medyczki zagrają u siebie z GKS-em Katowice.