Zarówno dla KS Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak i BTS Rekordu Bielsko-Biała każdy punkt jest niesamowicie cenny w kontekście walki o pozostanie w Orlen Ekstralidze. Dzisiejsze bezpośrednie starcie obu drużyn niesie ze sobą bardzo duży ciężar gatunkowy, po 14. seriach gier trzy oczka więcej mają “Rekordzistki”. Oby waga tego pojedynku nie sparaliżowała żadnej z ekip, tak, aby stworzyły pod Wawelem wspaniałe widowisko.

Pierwszą niebezpieczną akcję przeprowadziły “Jagiellonki”, w konkretnie Agnieszka Derus. Ładnie zeszła do strzału prawą nogą na linii szesnastego metra, uderzenie zostało jednak zablokowane. Siedem minut później przepięknie do strzału przewrotką złożyła się jedna z zawodniczek BTS Rekordu Bielsko-Biała, uderzenie padło łupem defensywy KS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chwilę później fantastycznie z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzyła Roksana Gulec, równie efektowną interwencją popisała się Martyna Michalska. W 16. minucie kolejny rzut rożny wykonywały gospodynie tego pojedynku, akcja sfinalizowana została uderzeniem obok lewego słupka bramki Jessiki Ludwiczak. 22. minuta gry to bardzo dobra akcja Klaudii Olejniczak na prawym skrzydle, zdołała oddać strzał na bramkę, przeniosła jednak piłkę nad poprzeczką. W 32. minucie gry powinno być 1:0 dla “Jagiellonek”! Fantastycznego dogrania w pole karne, wzdłuż bramki nie zdołała jednak wykorzystać Agnieszka Derus, zabrakło naprawdę bardzo niewiele!
34. minuta to bardzo ładna, zespołowa akcja drużyna z Bielska-Białej, zakończona niestety bardzo niecelnym uderzeniem na bramkę. Kiedy wydawało się, że do szatni oba zespoły zejdą przy bezbramkowym remisie, błąd w ustawienia defensywy Rekordu wykorzystała Anna Zapała, pewnym strzałem pokonując Jessicę Ludwiczak w sytuacji “jedna na jedną”! Pierwsze czterdzieści pięć minut toczone było w bardzo dobrym tempie, dobrze się to spotkanie oglądało. Druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie!

W 47. minucie meczu rzut wolny sprzed linii pola karnego miały zawodniczki Rekordu, była to wyśmienita okazja na szybkie doprowadzenie do wyrównania. Na bezpośredni strzał zdecydowała się lewonożna Roksana Gulec, uderzyła rewelacyjnie, technicznie ponad murem, “Jagiellonki” uratowała jedynie poprzeczka, Martyna Michalska mogła jedynie przyglądać się piłce zmierzającej w kierunku bramki! W 51. minucie spotkania ponownie w dogodnej pozycji strzeleckiej “Rekordzistki” wykonywały rzut wolny, ponownie na strzał zdecydowała się Gulec, tym razem bez większego zagrożenia. Zespół przyjezdny atakował z wielką determinacją po zmianie stron gry i kiedy wydawało się, że wyrównanie jest kwestią czasu, na dwubramkowe prowadzenie wyszły “Jagiellonki”! Skutecznym strzałem głową po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisała się Magdalena Dragunowicz. Zawodniczki beniaminka Orlen Ekstraligi nie składały jednak broni i już pięć minut później zdołały odpowiedzieć, zdobywając bramkę kontaktową! Dobrze dograną piłkę z rzutu rożnego skutecznym strzałem głową wykorzystała Klaudia Olejniczak.
W 65. minucie gry przepięknie z dystansu uderzyła Anna Zapała, zmuszając Jessicę Ludwiczak do najwyższego wysiłku, końcami palców golkiperka przyjezdnych zdołała przenieść piłkę nad poprzeczką. W 72. minucie gry sędzia Katarzyna Misewicz podyktowała rzut wolny dla krakowianek. Choć odległość od bramki była znacząca, na bezpośredni strzał zdecydowała się Karolina Gec i zrobiła to idealnie! Przepiękne, wyjątkowej urody uderzenie w samo okienko zawodniczki KS Uniwersytetu Jagiellońskiego dało ponownie dwubramkowe prowadzenie! W 78. minucie meczu “Rekordzistki” były bardzo blisko zdobycia bramki kontaktowej, błąd przy wyjściu do piłki popełniła Martyna Michalska, mogła liczyć jednak na wsparcie jednej ze swoich koleżanek z defensywy, która wyjaśniła tę sytuację. Do końca spotkania KS Uniwersytet Jagielloński grał bardzo mądrze, rozsądnie, piłkarki spod Wawelu kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i odniosły niesamowicie ważne zwycięstwo. Trzy punkty zostają na Prądniku!

W następnej kolejce Orlen Ekstraligi “Jagiellonki” rozegrają wyjazdowe spotkanie w Łodzi, z kolei “Rekordzistki” zagrają na własnym obiekcie z AP Orlenem Gdańsk.