Hurkacz

Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju ATP 1000 w Miami. Najlepszy polski tenisista pokonał po trzysetowym spotkaniu Kazacha Aleksandra Szewczenkę.

Rozstawiony z numerem ósmym Hurkacz był faworytem spotkania i pierwszy set ułożył się po myśli Polaka. 27-letni tenisista wykorzystał jedno z dwóch szans na przełamanie rywala i wygrał pierwszą partię 6:4.

W drugim secie żaden z zawodników nie potrafił przełamać przeciwnika, a nawet nie miał na to szansy. Zawodnicy pewnie wygrywali własne gemy serwisowe, a to zwiastowało tie-breaka. W nim Hurkacz nie miał większych szans i przegrał 7:2.

Decydujący o zwycięstwie set rozpoczął się od szansy na przełamanie w wykonaniu Hurkacza, jednak Kazach obronił się i doprowadził do stanu 1:1. Kluczowy dla losów trzeciego seta i całego spotkania okazał się szósty gem, w którym Wrocławianin przełamał rywala. Po chwili dołożył pewnie wygranego gema przy własnej zagrywce, rywal odpowiedział wygranym gemem przy własnej zagrywce, to końcówka należała do popularnego „Hubiego”, który zakończył spotkanie przy własnym serwisie i wygrał seta 6:4.

W kolejnej rundzie Hurkacz zmierzy się z Amerykaninem Sebastianem Kordą. Mecz odbędzie się w dniu dzisiejszym około godziny 16:0.

II runda:

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Aleksander Szewczenko (Kazachstan) 6:4, 6:7(2), 6:3