Paul Scruggs fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Trefl wygrywa z Krajową Grupą Spożywczą Arka Gdynia 85:69 w Sopocie. Było to 18 zwycięstwo dla gospodarzy w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Paul Scruggs – 18 punktów, trzy zbiórki, pięć asyst oraz Andy Van Vliet – 11 punktów, 13 zbiórek.

Spotkanie rozpoczął Bryce Alford z Gdyni, który trafił za trzy punkty. Po chwili odpowiedział mu Scruggs, również za trzy. Arka zdobyła za to osiem punktów z rzędu i prowadziła już 11. Trafiali m.in. Stefan Kenić i Grzegorz Kamiński. Stratę Trefla, próbowali odrobić Auston Barnes i Geoffrey Groselle, zmniejszając przewagę rywala do jedynie jednego punktu. Mimo to goście, zdołali podwyższyć prowadzenie do siedmiu oczek, ale finalnie kończyli kwartę, z pięcioma punktami przewagi.

Drugą kwartę otworzył dobrze Jakub Musiał, trafiając dwie trójki z rzędu. Groselle dołożył kolejne cztery punkty, a gospodarze tym samym prowadzili 26:23. Na remis, Grzegorz Kamiński trafił za trzy, ale miejscowi szybko zareagowali i zaliczyli serię 12 punktów z rzędu. Mieli w tym zasługę m.in. Jarosław Zyskowski i Musiał. Po drugiej stronie boiska, swoje pierwsze punkty w nowej drużynie, zdobył Filip Matczak. Lecz goście nadal przegrywali 11 punktami. Przeciwnik dołożył jeszcze kilka punktów, a pierwszą połowę, kończył z zapasem 14 oczek.

Po przerwie Adam Hrycaniuk i Alford, kończyli swoje akcje i zdołali zmniejszyć stratę Arki, do dziesięciu punktów. Gospodarze nie odpuszczali i trafiali kosz za koszem. Punkty zdobywali m.in. Mikołaj Witliński i Benedek Varadi, a ich drużyna prowadziła już 16 punktami. Ciężką sytuację gości, próbowali polepszyć Adrian Bogucki i Andrzej Pluta, ale było to za mało, aby zagrozić rywalowi. Tym samym kończyli kwartę, ze stratą 14 oczek.

Finalną część meczu, bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy trenera Tabaka, zaliczając serię 11 punktów zdobytych pod rząd. Swoje kosze trafili m.in. Van Vliet i Scruggs, a ich przewaga wzrosła do aż 25 punktów. Po drugiej stronie boiska, celne kosze zdobywali m.in. Kamiński i Hrycaniuk, ale to nie pomogło i całe spotkanie zakończyło się przegraną 16 punktami.

Trefl Sopot – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: 85:69 (16:21,32:13,21:21,16:14)
Trefl Sopot: Scruggs 18, Musiał 13, Groselle 12, Zyskowski 12, Van Vliet 11, Best 9,  Varadi 6, Witliński 2, Barnes 2, Schenk 0,
Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Kamiński 14, Matczak 13, Alford 12, Hrycaniuk 7, Pluta 7, Kenić 6, Marchewka 1, Szumert 0, Wilczek 0