To nie był dobry mecz w wykonaniu polskiej kadry U21. Nasza młodzieżówka przegrała 0:1, na stadionie w Chorzowie z Bułgarami.

Piłkarze do lat 21 wyszli w mocnym zestawieniu na Bułgarów. Tego jednak nie było widać na boisku. W 7. minucie Łukasz Bejger podał niedokładnie piłkę. Przechwycił ją Georgi Nikolov i huknął na bramkę strzeżoną przez Tobiasza. Całe szczęście na drodze do szczęścia dwukrotnie Bułgarom stanął Ariel Mosór. Siedem minut później z dystansu przymierzył Jakub Kałuziński, ale jego uderzenie poleciało wysoko nad poprzeczką. Trzeba uczciwie przyznać, że pierwsza połowa w wykonaniu Polaków była mocno szarpana. Ofensywa nie działała tak jak trzeba. Zawodziła też obrona, nie mówiąc już o wyjściach do kontr, których praktycznie nie uświadczyliśmy. Całe szczęście Bułgarzy również nie mieli wiele do zaprezentowania i dzięki temu obie drużyny schodziły na przerwę z wynikiem remisowym.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Rywale bardzo dobrze pilnowali Polaków. Świetnie się ustawiali, i nie dawali zbyt wiele manewru biało-czerwonym. Ci zaś nie mieli pomysłu jak sforsować ten bułgarski mur. W 58. minucie Marin Petkov znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, minął Filipa Marchwińskiego, a potem pokonał Kacpra Tobiasza. Trener Polaków zdecydował się na zmiany. Na boisko wpuścił Michała Rakoczego i Mateusza Łęgowskiego. Od tego momentu gra naszych reprezentantów wyglądała żywiej. Niewiele brakowało do szczęścia Filipowi Szymczakowi. Dwukrotnie jednak jego strzał został wybroniony. Polscy piłkarze do samego końca próbowali jeszcze wyrwać punkt, ale defensywa Bułgarów była nieugięta i taka już została.

Porażka z Bułgarami komplikuje sytuacje w grupie eliminacyjnej Polaków. Aktualnie znajdują się oni na wirtualnym drugim miejscu z piętnastoma punktami. Jeśli Niemcy zwyciężą z Izraelem to biało-czerwoni będą musieli mocno oglądać się na klasyfikację drużyn z drugiego miejsca.

Polska – Bułgaria 0:1 (0:0)

58′ 0:1 Marin Petkow

Polska: Kacper Tobiasz – Dominik Marczuk, Łukasz Bejger, Ariel Mosór, Maksymilian Pingot, Jakub Kamiński (78′ Arkadiusz Pyrka) – Kajetan Szmyt, Jakub Kałuziński (63′ Mateusz Łęgowski), Kacper Urbański (78′ Tomasz Pieńko), Filip Marchwiński (63′ Michał Rakoczy) – Filip Szymczak (72′ Szymon Włodarczyk).

Bułgaria: Damjan Christow – Martin Atanasow, Veljko Jelenković, Christijan Petrow, Simeon Wasilew – Christijan Stojanow, Emił Cenow, Stanisław Szopow (72′ Emanuel Mirczev) – Marin Petkow (90+2′ Nikola Iliew), Georgi Nikołow, Martin Sorakow (80′ Roberto Rajczew).