fot: itftennis.com

Katarzyna Kawa oraz jej partnerka, Holenderka Bibiane Schoofs pewnie zwyciężyły w pierwszej rundzie gry podwójnej w tureckiej Antalyi. W półtorej godziny pokonały Aminę Anszbę i Czeszkę Anastasię Detiuc 6:1; 7:6, 7-4.

Pierwsza odsłona tej rywalizacji rozpoczęła pod zdecydowane dyktando Polki i Holenderki. Obie panie konsekwentnie realizowały swoje założenia na ten mecz, co pozwoliło im wygrać pierwsze pięć gemów, choć nie odzwierciedlało to rzeczywistej sytuacji, bo choć polsko-holenderski duet grę kontrolował, to gemy zwyciężał dopiero po break pointach. W ten sposób mecz dotarł do szóstego gema, który wygrały Anszba i Detiuc 40:15, ale to było wszystko, co mogły pokazać te tenisistki i w kolejnym gemie Kawa i Schoofs domknęły seta wygrywając 6:1.

Drugi set co prawda taki kolorowy nie był, ale zakończył się sukcesem. W tej części meczu Polka i Holenderka także objęły dość spore prowadzenie, choć nie tak okazałe (3:0), ale potem sprawy się nieco posypały. Rywalki doszły do głosu i to na tyle efektywnie, iż nie dość, że wyrównały stan rywalizacji, to zwyciężając dwa kolejne gemy objęły prowadzenie 5:3. Mimo to nie potrafiły zakończyć seta, a Kawa i Schoofs wróciły na dobre tory. Wyrównały stan rywalizacji i po krótkiej wymianie doprowadziły do tie-breaku, który okazał się kluczowy. W nim lepsze były Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs zwyciężając 7-4. Seta wygrały więc wynikiem 7:6, a cały mecz 2 do 0. Dzięki temu obie panie zagrają w ćwierćfinale imprezy w tureckiej Antalyi, gdzie Kawa rywalizuje również w grze pojedynczej, a swój mecz rozegra jutro około godziny 11.