W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe duński GOG Handbold 33:25.

Początek spotkania był wyrównany i żaden z zespołów nie potrafił zyskać większej przewagi. Mistrzowie Polski po celnych trafieniach Karalioka, Daniego Dujshebaeva oraz Benoita Kounkouda prowadzili 7:3!. W kolejnych minutach Industria dorzuciła kolejne bramki i prowadziła 10:3. Spisujący się znakomicie zawodnicy z Kielc na przerwę schodzili prowadząc 18:10.

W drugich trzydziestu minutach gospodarze nie potrafili przeciwstawić się dobrze funkcjonującej drużynie przyjezdnych. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Alex Dujshebaev, który zakończył spotkanie z dziewięcioma bramkami.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w przyszłą środę 3 kwietnia o godz. 18.45.

GOG – Industria Kielce (10:18) 25:33

GOG: Dorgelo, Thulin – Rasmussen, Jakobsen, Madsen, Zachariassen, Pedersen, Leger, Kildelund, Lyng Als, Lykke, Mensing, Lindskog, Blond, Clausen

Industria Kielce: Wolff, Wałach, Mestrić – Olejniczak, Kounkoud, A. Dujshebaev, Tournat, Karacić, Moryto, D. Dujshebaev, Thrastarson, Gębala, Karalek, Nahi.