Katarzyna Kawa pokonała Elene-Gabriele Ruse w spotkaniu pierwszej rundy turnieju WTA 125 na kortach ziemnych w tureckiej Antalyi.

Pierwszy set należał do Rumunki Eleny-Gabrieli Ruse, która zaliczyła trzy przełamania i wygrała pierwszego seta 6:3.

Druga partia rozpoczęła się idealnie dla polskiej tenisistki, która dwukrotnie przełamała rywalkę i prowadziła 3:0. Niestety kolejne trzy gemy padły łupem rywali i na tablicy wyników mieliśmy remis (3:3). Ostatecznie o zwycięstwie w drugiej partii zdecydował tie-break, w którym Rumunka nie wykorzystała dwóch piłek meczowych i Katarzyna Kawa doprowadziła do wyrównania 1:1.

Po znakomitej końcówce w drugiej partii Kawa kontynuowała dobrą grę w kolejnym secie. W decydującej partii zaliczyła dwa przełamania i wygrała 6:2. W drugiej rundzie Kawa zmierzy się z Serbką Olgą Danilović.