W Wielki Czwartek rozgrywana była 28. kolejka Plus Ligi. GKS Katowice podejmował Barkom Każany Lwów. Gospodarze do ostatniej serii gier bronią się przed spadkiem. Mecz zakończył się zwycięstwem katowiczan 3:2.

Zagrywka miała kluczowe znaczenie dla początku pierwszego seta. Skuteczna w obronie drużyna GKS-u sprawiła, że miejscowi prowadzili po ataku Vasiny 10:7. Przyjezdni doprowadzili do remisu przy zagrywce Palonskiego. Szczelny blok sprawił, że goście prowadzili 11:10. W pierwszym secie nie brakowało skuteczności w ataku Jarosza oraz błędów w zagrywce. Przy dobrym przyjęciu oba zespoły próbowały gry środkiem. Jeden z ataków zapewnił prowadzenie rywalom GKS-u 16:14. Siatkarze ze Lwowa utrzymywali bezpieczny dystans nad przeciwnikiem. Obie drużyny grały szczelnym blokiem, ale atak Kovalova zapewnił prowadzenie 21:18. Błąd własny w zagrywce sprawił, że goście wygrali sera 25:20 i prowadzili w meczu 1:0.

Wyrównany był początek drugiego seta, w którym nie brakowało błędów w zagrywce. Żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznego prowadzenia. Skuteczność w ataku Walińskiego zapewniła prowadzenie gospodarzom 5:4. W ataku, w drużynie rywala nie zawodził Kovalov. Gospodarze się nie poddali i dobra obrona oraz kontry Jarosza i Vasiny dały prowadzenie miejscowym 9:6 i 10:8. W drugim secie Katowiczanie zagrywką Jarosza i Vasiny powiększali przewagę. Punktowy dystans zwiększył się do czterech punktów 19:15. Zagrywka Domagały sprawiła iż miejscowi prowadzili 24:18 i wygrali seta 25:19 doprowadzając do remisu 1:1.

W trzecim secie to goście po szczelnym bloku objęli prowadzenie 6:3. Skuteczność w ataku w drużynie gospodarzy opierała się na punktach zdobywanych przez Vasinę, Jarosza czy Walińskiego. Trzecia partia rozstrzygnięta została w grze na przewagi w której wygrali goście 28:26.

Gospodarze nie zrezygnowali ze zwycięstwa. Dwie kolejne partie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Czwartego seta wygrali 25:18, a piątego 15:13.

GKS Katowice – Barkom Każany Lwów 3:2 (20:25; 25:19; 26:28; 25:18; 15:13)

MVP: Lukas Vasina

GKS Katowice: Waliński, Mielczarek, Marianski, Fenoszyn, Jarosz, Saitta, Kvalen, Domagała, Vasina, Adamczyk, Krulicki, Ogórek, Wóz, Usowicz.

Barkom Każany Lwów: Gueye, Kovalov, Mazenko, Shevchenko, Holoven, Palonsky, Dardzans, Kanaiev, Shchurov, Tupchii, Dovhyi, Kucher, Petrovs, Pampushko.