Icon Sea Czarni Słupsk
Mateusz Dziemba fot:plk.pl

Polski Cukier Start przegrywa z Icon Sea Czarni Słupsk 77:86 w Lublinie. Goście odnieśli tym samym 13 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Mateusz Dziemba – 27 punktów, cztery zbiórki.

Spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze, zawodnicy z Lublina. Jabril Durham i Jakub Karolak, doprowadzili do wyniku 6:0. Po drugiej stronie boiska gonili Verners Kohs i Benas Griciunas. Zdołali zmniejszyć stratę do trzech punktów, ale rywal ponownie odskoczył na sześć oczek. Mimo to dzięki celnym koszom Griciunasa i Dziemby, Czarni wyszli na prowadzenie 23:13, zaliczając serię 15 punktów z rzędu. Przełamania dokonali Trey Wade i Daniel Szymkiewicz, ale było to za mało na rywala, który odskoczył na dziesięć punktów.

Drugą kwartę otworzył Liam O’reilly, trafiając za trzy punkty. Za to Szymon Wójcik zdobył cztery punkty pod rząd, a drużyna ze Słupska prowadziła 11 punktami. Gospodarze byli coraz bliżej rywala, dzięki celnym koszom m.in. Tomislava Gabrića i Filipa Puta. Jednak skuteczne akcje rywala, nie ułatwiały im życia. Po stronie gości trafiali m.in. Macio Teague i Kohs, podwyższając prowadzenie do 12 punktów. Rywal zdobył za to osiem punktów z rzędu, a tym samym zmniejszył stratę do tylko czterech oczek.

Po przerwie zawodnicy trenera Cesnauskisa, zdobyli sześć punktów z rzędu i odskoczyli rywalowi na siedem oczek. Mimo to Barrett Benson i O’reilly, doprowadzili do remisu 53:53. W porę zareagowali Michael Caffey i Griciunas, podwyższając przewagę do ośmiu punktów. Jednak dwa punkty zdobyte przez Szymkiewicza, zmniejszyły stratę Startu do sześciu oczek.

Finalną kwartę zainaugurowały rzuty wolne, wykorzystane przez O’reillyego i Dziembę. Czarni serią celnych koszy, zwiększyli swoje prowadzenie do 11 punktów. Swoje punkty notowali m.in. Dziemba i Teague. Stratę gospodarzy próbowali zmniejszyć Benson i Szymkiewicz, ale strata nadal wynosiła pięć punktów. Goście zdołali ją zwiększyć do dziewięciu punktów, co dało im końcowe zwycięstwo.

Polski Cukier Start Lublin – Icon Sea Czarni Słupsk: 77:86 (17:27,22:16,18:20,20:23)

Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 16, Durham 12, Szymkiewicz 12, Benson 11, Gabrić 12, Karolak 8, Put 2, Wade 2, Pelczar 2, Szymański 0

Icon Sea Czarni Słupsk: Dziemba 27, Griciunas 16, Teague 14, Kohs 12, Caffey 9, Wójcik 4, Jankowski 2, Tomczak 2, Leończyk 0