Wspinaczka sportowa

Aleksandra Mirosław wygrała w Wujiang sobotnie zawody rozgrywane w ramach PŚ we wspinaczce sportowej na czas. W finale przegrała z nią kolejna z Polek – Natalia Kałucka. 

Właściwą rywalizację poprzedziły piątkowe kwalifikacje, w których to 2. miejsce zajęła tarnowianka – Aleksandra Kałucka.

Do sobotnich zmagań przystąpić mogło 16 zawodniczek. Rywalizowały one w systemie pucharowym.

1/8 finału 

Do ćwierćfinału awansowały obie siostry Kałuckie. Wyrównaną rywalizację z Beatrice Colli stoczyła Natalia Kałucka, która to wygrała o 0,04 sekundy. Bliską awansu była też Patrycja Chudziak, która to przegrała ze swoją rywalką o zaledwie 0,004 sekundy.

Świetnym biegiem na otwarcie sobotniej rywalizacji popisała się natomiast rekordzistka świata – Aleksandra Mirosław. Pobiegła ona w czasie 6,61 sekundy. Pokonała ona Francuzkę Viglione o blisko pół sekundy.

Do ćwierćfinału nie awansowała natomiast zwyciężczyni piątkowych kwalifikacji – Amerykanka, Emma Hunt.

Ćwierćfinał

Na otwarcie ćwierćfinałów Natalia Kałcuka zmierzyła się z Włoszką Randi, która to wyeliminowała z dalszej rywalizacji wspomnianą Amerykankę Hunt. Tym razem lepsza okazała się Kałucka, która wygrała o 0,35 sekundy.

Z wspomnianą już Chinką Wang mierzyła się natomiast Aleksandra Kałucka. Tarnowianka powtórzyła czas osiągnięty w biegu otwierającym sobotnią rywalizację. Pobiegła ona bowiem w czasie 6,73 sekundy. Do tego wyniku nie zdołała zbliżyć się jej przeciwniczka.

Na zakończenie ćwierćfinałów awans do półfinału wywalczyła Aleksandra Mirosław, która pobiegła w czasie 6,33 sekundy. Doskonały wynik osiągnęła też jednak jej przeciwniczka – Lijuan Deng. Pobiegła ona szybciej od biegnącej wcześniej Aleksandry Kałuckiej. Mirosław zbliżyła się jednak do swojego rekordu życiowego będącego zarazem rekordem świata, który to wynosił 6,24 sekundy.

Półfinał 

W biegu półfinałowym z Koreanką Jeoang zmierzyła się Natalia Kałucka. Szybszą w poprzednich biegach była Koreanka, więc to ona mogła być uznawana za faworytkę. Tym razem lepszą okazała się być jednak Kałucka. Szybko zdawała się biec jej rywalka, która to popełniła błąd uniemożliwiający jej doścignięcie Polki.

O finał z rekordzistką świata walczyć musiała natomiast dobrze dysponowana Aleksandra Kałucka. Obie panie stoczyły wyrównaną rywalizację, lecz w końcowym fragmencie od ścianki odpadła tarnowianka, zaś z kolejnym świetnym czasem awans do finału wywalczyła Aleksandra Mirosław.

FINAŁY

Wyrównaną walkę o brąz stoczyła Aleksandra Kałucka. Tarnowianka wydawała się być nawet na prowadzeniu, lecz w końcowej części potknęła się. Wygrać zdołała więc Jeong, która wygrała z czasem 6,62 sekundy.

W wielkim finale z kolejną z sióstr Kałuckich rywalizowała tego dnia Aleksandra Mirosław. Tarnowianka złamała barierę 7 sekund, lecz Mirosław wygrała z nią o ponad pół sekundy. Zwyciężczyni tego biegu wyrównała ponadto rekord świata.

Skrócone wyniki zawodów: 

  1. Aleksandra Mirosław (POL) – 6,24 s
  2. Natalia Kałucka (POL) – 6,75 s
  3. Jim Jeong (KOR) – 6,62 s
  4. Aleksandra Kałucka (POL) – 8,93 s

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!