Gdansk, 03.12.2023 Pilka nozna Fortuna I Liga Lechia Gdansk - Miedz Legnica NZ Maksym Khlan Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Lechia Gdańsk wygrała niedzielny mecz 27. kolejki Fortuna I Ligi, w której to rywalizowała u siebie z niżej notowaną – Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Faworytem tego spotkania była walcząca o mistrzostwo Fortuna I Ligi – Lechia Gdańsk. Znacznie słabiej radzi sobie w tym sezonie Termalica. W 2024 roku nie wygrała ona żadnego ligowego spotkania..

Przebieg meczu:

W 20. minucie blisko trafienia byli gdańszczanie. Piłkę na połowie rywala przejął bowiem Bobcek. Ten wpadł w pole karne, po czym uderzył na bramkę, lecz piłkę nad poprzeczką zdołał przenieść dobrze interweniujący Tomasz Loska.

W 33. minucie bliskim trafienia był natomiast Kacper Karasek. Zdecydował się on na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, co mogło dać Termalice gola na wagę prowadzenia. Piłka po tym uderzeniu trafiła bowiem w spojenie słupka z poprzeczką.

Gol otwierający wynik niedzielnego spotkania padł w 41. minucie. Po dograniu z prawej strony piłkę do siatki skierował uderzający zza pola bramkowego – Tomas Bobcek.

Kolejny gol padł w 53. minucie. Stratę na własnej połowie odnotował Biedrzycki, zaś piłkę przechwycił Mena. Na 2:0 trafił natomiast uderzający zza pola bramkowego – Bobcek.

Gola kontaktowego drużynie z Niecieczy udało się zdobyć w 90. minucie. Faulowanym w polu karnym był bowiem Wolski, zaś z karnego na 1:2 trafił Wiktor Biedrzycki.

Termalica do końca szukała gola na wagę remisu. Skutecznie bronili się jednak gdańszczanie, którzy swoją wygraną przypieczętowali w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. W sytuacji sam na sam na 3:1 trafił bowiem Łukasz Zjawiński.

Co teraz?

Lechia klasyfikowana jest obecnie na 1. miejscu z dorobkiem 53 pkt. Ma ona punkt przewagi nad zajmującą 2. miejsce – Arką Gdynia. Zespół ten zremisował bowiem wczoraj z Motorem Lublin.

W trudniejszej sytuacji jest Termalica. Plasuje się ona bowiem na 14. miejscu z dorobkiem 30 pkt. O poprawę swojej sytuacji powalczy w kolejnej rundzie, kiedy to będzie rywalizować z GKS-em Katowice.  Mecz ten zaplanowano na 21 kwietnia. Początek od 18:00. O utrzymanie prowadzenia w ligowej tabeli powalczy natomiast Lechia, z którą to 20 kwietnia będzie mierzyć się Górnik Łęczna.