Martyna Kubka w finale kwalifikacji do WTA 250 w Rouen rywalizowała z Rumunką Eleną Gabrielą Ruse (WTA. 162). Wyżej notowana tenisistka wygrała z Polką 2:0.

To jeszcze nie moment na awans do głównej drabinki turnieju WTA dla Martyny Kubki. Polska tenisistka dzielnie walczyła przede wszystkim w pierwszym secie. Mimo, że już w inaugurującym gemie została przełamana to nie poddała się i odłamała rywalkę. Jak się później okazało to nie wystarczyło do wygranej, bo w siódmym gemie Elena Gabriela Ruse powtórzyła swoje zagranie i wygrała 6:4.

Drugi set kompletnie nie wyszedł Kubce. Polska reprezentantka przegrała wszystkie gemy. Dziwić mogła jej niespotykana słabość przy własnym serwisie. Rumunka skorzystała z tego i zameldowała się w głównej drabince francuskiego turnieju.