WKS Śląsk Wrocław
Dusan Miletić fot:plk.pl

WKS Śląsk wygrywa z Arrivą Polski Cukier Toruń 78:69 we Wrocławiu. Gospodarze odnieśli 15 wygraną w Orlen Basket Lidze. Najlepiej w spotkaniu pokazali się Dusan Miletić – 14 punktów, 12 zbiórek oraz Jakub Nizioł – 17 punktów, cztery zbiórki.

Spotkanie otworzył Hassani Gravett ze Śląska, trafiając celną trójkę. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać. Zawodnicy z Torunia wyszli na prowadzenie pięcioma punktami, za sprawą m.in. Arika Smitha i Pawła Sowińskiego. Szybko zareagowali Artsiom Parakhouski i Marek Klassen, wychodząc na jednopunktowe prowadzenie. Rywal szybko ich przegonił, ale gospodarze zaliczyli serię siedmiu punktów z rzędu. Mieli w tym zasługę m.in. Jakub Nizioł i Daniel Gołębiowski.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęli zawodnicy WKS-u, podwyższajac prowadzenie do ośmiu punktów. Stratę próbowali zmniejszyć Smitha i Hubert Lipiński. Udało im się, ponieważ różnica punktowa wynosiła już tylko trzy oczka. Dodatkowo James Washigton i Smith, doprowadzili do remisu 28:28, a Bartosz Diduszko do dwupunktowego prowadzenia. Wtedy do akcji wkroczyli Klassen i Aleksander Wiśniewski, wyprowadzając wrocławską drużynę na prowadzenie 41:39.

Po przerwie przewagę utrzymali Angel Nunez i Gołebiowski, ale rywal szybko powrócił na prowadzenie. Mieli w tym zasługę m.in. Aarol Cel i Washington, a ich drużyna prowadziła 54:50. Skutecznie gonił ich Nizioł, dając prowadzenie Śląskowi 59:58. Jednak Kunc doprowadził do remisu 59:59.

Z początkiem ostatniej kwarty, Nizioł i Dusan Miletić, podwyższyli prowadzenie do dziewięciu punktów. Cel odpowiedział rzutem za trzy, ale drużyna z Wrocławia zaliczyła siedem punktów z rzędu. Prowadzenie za to wzrosło do 13 oczek. Smith celną trójką zmniejszył stratę, ale gospodarze dorzucili dodatkowe siedem punktów.Przewaga wynosiła już 13 punktów, a tym samym Śląsk dowiózł zwycięstwo do końca.

WKS Śląsk Wrocław – Arriva Polski Cukier Toruń: 78:69 (21:17,20:22,18:20,19:10)

WKS Śląsk Wrocław: Nizioł 17, Gołębiowski 14, Miletić 14, Gravett 12, Parakhouski 6, Nunez 5, Klassen 5, Wiśniewski 3, Voinalovych 2, Zębski 0, Hlebowicki 0

Arriva Polski Cukier Toruń: Smith 17, Washington 11, Kunc 10, Lipiński 9, Cel 8, Diduszko 5, Sowiński 4, Vucić 3, Diggs 2, Szymański 0