fot: pzt.pl

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do półfinału debla turnieju w ATP 500 w Barcelonie. Polsko-monakijska para okazała się lepsza od Argentyńczyków Sebastiana Baeza i Tomasa Martina Etcheverry’ego.

Polsko — monakijska para pierwsze przełamanie zanotowała w drugim gemie, wykorzystując trzeciego break pointa. W piątym gemie rywale z Argentyny nie wykorzystali dwóch szans na przełamanie, a zrobił to Zieliński z Nysem, który w szóstym gemie ponownie wygrali gema przy zagrywce rywali i wygrali pierwszego seta 6:1.

W drugiej partii wyrównana walka toczyła się do siódmego gema, który jak się okazało, był kluczowy dla losów seta oraz całego spotkania. W siódmym gemie Nys z Zielińskim przełamali rywali, a w dziewiątym gemie ponownie przełamali rywali i wygrali seta 6:3 i cały mecz 2:0.

I runda:

Jan Zieliński/Hugo Nys (Polska, Monako) – Sebastian Baez/Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 6:1, 6:3