CHRIS SMITH
CHRIS SMITH (Stal Ostrów) fot. KAROL MAKOWSKI

Gospodarze turnieju finałowego już po za grą. Ekipa Arged BMSlam Stali wygrywa z Pszczółką Start Lublin. Wynik 73:80 dał awans ostrowskiej drużynie.

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando lublinian. W połowie kwarty Start prowadził 11:3 i kilkadziesiąt sekund później 15:6. Trafiali Laksa, Davis czy Franke za trzy. Ważne punkty notował dla lublinian Searcy. Dopiero w tym momencie Stal próbowała gonić. Robiła to powoli. Po pierwszej kwarcie Pszczółka prowadziła pięcioma oczkami. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie Stal dalej niwelowała straty. Nadzieją do wyrównania była trójka Jamesa Florenca po której Start prowadził tylko 19:17. Gospodarze odpowiedzieli serią 6:0 i wydawało się mogło, że mogą kontrolować tą część gry. W połowie drugiej kwarty było 28:21 dla Startu. W tym momencie zryw zaliczają ostrowianie. Stal zdobywa siedem oczek pod rząd. Przez kilka akcji sytuacja na boisku wyrównała się, ale nie na długo. Po trójkach Garbacza i Smitha Stal prowadziła 32:38 na niespełna minutę do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron Stal nie straciła skuteczności oraz koncentracji. Kolejny rzut zza łuku trafił Jakub Garbacz co było sygnałem, że ekipa trenera Milicia może dzielić i rządzić w spotkaniu. Stal poszła za ciosem. Akcja 2+1 Chrisa Smitha oraz trafieniach trzypunktowych Taurena Greena i Jarka Mokrosa było 49:60. Jeszcze przed końcem kwarty lubinianie zmniejszyli straty do czterech oczek. Emocje wisiały w powietrzu. Arged BMSlam Stal od początku ostatniej kwarty ponownie zaczęła  budować prowadzenie – po rzucie wolnym Josipa Sobina wynosiła ona już 10 punktów. To jednak nie zatrzymało lublinian. W ich szeregach trafiali Laksa i Łączyński. W kluczowym momencie gospodarzom brakowało skuteczności, a rywale głównie dzięki Smithowi utrzymali różnicę na swoją korzyść.

Rywalami Agred BMSlam Stali w półfinale będą koszykarze Zastalu Enei.

PSZCZÓŁKA START LUBLIN – ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP.  73:80  (17:12, 17:26, 22:22, 17:20)

Start: Devin Searcy 16, Sherron Dorsey-Walker 14, Yannick Franke 13, Martins Laksa 12, Thomas Davis 8, Kamil Łączyński 6, Kacper Borowski 2, Roman Szymański 2, Mateusz Dziemba 0.

Stal: Chris Smith 18 (10 zb), Trey Kell 14, Mark Ogden 13, Taurean Green 9, James Florence 9, Jakub Garbacz 8, Josip Sobin 5, Jarosław Mokros 3, Szymon Ryżek 1.