Dziś w święto odzyskania niepodległości w EBL odbyły się dwa spotkania. Nie obyło się bez sensacji. Jej sprawcą kolejny raz byli zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza. Dopiero co pokonali po dogrywce Anwil, a dziś Polski Cukier.

plk

Po pokonaniu we Włocławku Anwilu, dziś w Toruniu MKS wywozi wygraną z Torunia. W końcówce meczu MKS stracili swojego lidera Sacha Killeya-Jonesa.

Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza 94:99 (27:20, 15:25, 28:24, 24:30)

Polski Cukier: Aaron Cel 23, Damian Kulig 18, Donovan Jackson 18 (10 as), Obie Trotter 17, Bartosz Diduszko 10 (10 zb), Carlton Bragg 6, Aleksander Perka 2, Michał Samsonowicz 0, Marcin Wieluński 0.

MKS: Lee Moore 26, Andy Mazurczak 18, Sacha Killeya-Jones 17 (10 zb), Elijah Wilson 11, Michał Nowakowski 8, Vytenis Cizauskas 8, Marek Piechowicz 5, Michał Ratajczak 4, Konrad Dawdo 2, Michał Kroczak 0, Jakub Motylewski 0.

W Starogardzie było również ciekawie, chociaż dopiero w końcówce Zastal przechylił szale wygranej na swoją stronę. Owszem w pierwszej kwarcie zielonogórzanie odskoczyli nawet na jedenaście oczek, ale Polpharma podjęła walkę. W drugiej kwarcie starogardzianie starali się gonić rywali. W pewnym momencie zbliżyli się nawet na trzy punkty po akcji Stevena Haneya. Zielonogórzanie mimo to kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie trójka Gabriela Lundberga ustawiła wynik po pierwszej połowie na 47:38.

Początek trzeciej kwarty układał się po myśli zespołu trenera Roberta Skibniewskiego. Dzięki rzutom z dystansu Haneya i Allena zbliżał się na punkt, a trójka Jamesa Washingtona dała tej ekipie prowadzenie! Zielonogórzanie odpowiedzieli na to rewelacyjną serią 12:0 i ponownie przejęli kontrolę nad wydarzeniami. Po rzucie Łukasza Koszarka po 30 minutach było już 74:60. Kolejną część spotkania Polpharma rozpoczęła od małej serii 6:0 i mogłoby się wydawać, że Polpharma nawiąże walkę , ale seria 11:0 Zastalu ustawiła mecz.

Polpharma Starogard Gdański – Zastal BC INEA Zielona Góra  77:103  (16:24, 22:23, 22:27, 17:29)