Grająca swoje domowe mecze w Grodzisku Wielkopolskim Warta nareszcie doczekała się zwycięstwa „u siebie”. W spotkaniu 10. kolejki dwóch polskich rzek Warta Poznań pokonała Wisłę Kraków 2-1.

Początek gry nie napawał gospodarzy optymizmem. bardziej ruchliwi gracze Wisły sprawiali większe zagrożenie, a obrona poznaniaków zachowywała się niepewnie. W 9. minucie z lewej strony krakowianie wykonywali rzut rożny, najwyżej do centry wyskoczył Adi Mehremić, lokując głową piłkę w siatce Warty. „Zieloni” długo nie mogli się otrząsnąć z tego co się stało na początku gry, a losy pierwszej części gry nie zmieniły się nawet po nieszczęśliwej interwencji Frydrycha w krakowskim polu karnym, którego piłka uderzyła w rękę, a zagranie została zweryfikowane na jedenastkę.  Łukasz Trałka w 27. min. nie wykorzystał jedenastki – piłka wysoko przeleciała nad bramką. Chwilę później Biała Gwiazda mogła powiększyć dystans bramkowy, lecz strzał Juana Carlosa obronił Bielica.

Wisła dominowała do końca pierwszej części gry, która poza jednym golem przyjezdnym i niewykorzystanym rzutem karnym niczym już więcej się nie odznaczyła.

Na drugą połowę spotkania gospodarze wyszli całkowicie odmienieni, a metamorfoza dała efekt już w 47. min. gry. Na bramkę krakowian szybko popędziło czterech zawodników z Poznania, w prawym sektorze pola karnego otrzymał piłkę Jan Grzesik i strzałem z ostrego kąta doprowadził doprowadził do wyrównania.

Poznaniacy poszli za ciosem naciskając gości, a tempo ich akcji mogło imponować. W 59. minucie zaskoczyli Wisłę kolejnym błyskotliwym atakiem, po którym Mateusz Kuzimski opanował piłkę podaną na piąty metr i Warta objęła prowadzenie.

Jak było do przewidzenia, do ataku rzucili się zawodnicy z Krakowa. Kilkuminutowa inicjatywa gości dała stuprocentową sytuację. W 69. min. Chuca miał doskonałą pikę w polu karnym, nie trafił jednak w bramkę.

Wisła nie rezygnowała z korzystnego rezultatu w Grodzisku Wielkopolskim, ale w defensywie dobrze spisywali się poznaniacy, od czasu do czasu przenosząc ciężar gry pod pole karne rywali.

WARTA POZNAŃ – WISŁA KRAKÓW 2-1