Koszykarska reprezentacja Polski pokonała Rumunię 91:61 w meczu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2022, który został rozegrany w hiszpańskiej Walencji. Przed meczem okazało się, że nie zagra Mateusz Ponitka ze względu na niejednoznaczny wynik na koronawirusa.

Polacy w spotkaniu prowadzili od początku do końca. Cała dwunastka pojawiła się na parkiecie i wszyscy zdobywali punkty. Świetnie radził sobie Michał Sokołowski.

Samo spotkanie zaczęło się od serii punktów naszego zespołu. Rzuty naszych rywali długo nie znajdowały drogi do kosza. W pewnym momencie pierwszej odsłony Polacy prowadzili 15:0. Owszem Rumunia zaczęła zdobywać punkty, ale po pierwszej kwarcie było 24:7 dla podopiecznych Mike’a Taylora. W drugiej kwarcie uaktywnił się w zespole rywali Emanuel Cate, ale nie na długo. Po punktach Michała Michalaka prowadziliśmy już różnicą dwudziestu oczek. Dzięki rzutom wolnym w końcówce Michalaka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:24.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Polacy powoli powiększali przewagę. Swoje punkty zdobywał Aron Cel. Gdy uaktywnili się Lucas Tohatan i Radu Virna Rumunia odrobiła część strat. Jednak szybko nasi koszykarze wrócili na swoje tory gry i po trzydziestu minutach prowadziliśmy 24 oczkami. Ostatnia kwarta niewiele już zmieniała. Trener Mike Taylor dawał więcej szans zawodnikom, którzy w tym meczu grali trochę mniej. Dzięki trafieniu Jarosława Zyskowskiego Polacy prowadzili już 30 punktami, a zwycięstwo nie było zagrożone. Cała dwunastka zdobywała punkty, a przewaga rosła jeszcze bardziej.

W poniedziałek 30.11 o godzinie 16.30 zagramy z Izrelem.

POLSKA – RUMUNIA  61:91 (7:24, 17:21, 23:26, 14:20)

Rumunia: Kris Richard 14, Radu Virna 11, Lucas Tohatan 10, Bogdan Popa 9, Emanuel Cate 7, Rares Uta 6, Ionut Berceanu 2, Stefan Grasu 2, Mirel Dragoste 0, Tudor Girbea 0, Catalin Baciu 0, Mihai Maciuca 0.

Polska: Michał Sokołowski 17, Jarosław Zyskowski 13, Karol Gruszecki 9, Michał Michalak 9, Aaron Cel 8, Damian Kulig 7, Tomasz Gielo 7, Łukasz Koszarek 6, Dominik Olejniczak 4, Adam Hrycaniuk 4, Kamil Łączyński 3.