Spotkanie dwóch ekip, które walczą o inne cele w tej części sezonu dla  Hydrotrucka. Radomianie walczyli o pierwszą wygraną w tym sezonie na wyjeździe oraz by zyskać przewagę nad ostatnią w tabeli Polpharmą.

Pierwsze akcje należały do Astorii. Szybkie prowadzenie 6:0 i 8:3 bydgoszczan nie trwało długo. Ważne trafienia dla Hydrotrucka zaliczał Hinds i szybko pojawił się remis na tablicy. Radomianie poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie 10:15. Jednak w końcówce pierwszej odsłony gospodarze zaliczyli serię 10:0 co dało im prowadzenie po pierwszej kwarcie 20:15. Po wznowieniu gry radomianie próbowali gonić. Owszem zmniejszyli straty do dwóch oczek, ale od tego momentu trafienia Krasuckiego i Chylińskiego za trzy oraz pojedyńcze trafienia dwupunktowe Boguckiego, Watemana czy Sandersa pozwoliło Astorii przez moment prowadzić dwucyfrowo.

Po zmianie stron szybkie pięć punktów zdobyli radomianie czy rozpoczęli zmniejszanie strat. Po kolejnych trafieniach za trzy Stumbrisa oraz Griffina Astoria miała już tylko dwa punkty przewagi w połowie trzeciej kwarty. Jednak gdy Stumbris trafił kolejny rzut zza łuku było 64:63. To pobudziło jego zespół. Po akcji 2+1 Hindsa pierwszy raz od pierwszej kwarty Hydrotruck wyszedł na prowadzenie. Radomianie po kolejnej kontrze Griffina powiększali jeszcze prowadzenie. Przez dłuższy okres czasu Astoria szukała swoich rzutów. Jak przez kilka akcji pudłowali sytuację odmieniły dwie trójki Watermana w ciągu minuty pozwoliły gospodarzom odzyskać prowadzenie. Po trzydziestu minutach było 75:71. Czwarta odsłona zaczęła się podobne jak trzecia, czyli od serii 6:0 radomian. Radomska ekipa złapała wiatr w żagle z trafieniami zza łuku. Po kolejnym takim rzucie prowadzili 81:85 na pięć minut do końca spotkania. Astoria ponownie długo szukała swojej koszykówki. Dopiero na dwie minuty pojawił się na tablicy remis. W koncówce ważne akcje dla radomian wykonywał Jabarie Hinds. Amerykanin w końcówce zdobył dla swojego zespołu siedem oczek.

Trafiając siedemnaście trójek w meczu radomianie tym elementem rozbili w ważnych momentach Astorię. Najlepszymi zawodnikami w Hydrotrucku byli Jabarie Hinds (28 pkt, 5 zbiórek i 7 asyst) oraz Dayon Griffin (22 pkt, 5 zbiórek i 4 asysty), a dla Astorii 16 oczek zdobył Tomislav Gabrić i 14 pkt i 6 asyst Paulias Daumbraskas.

ASTORIA BYDGOSZCZ – HYDROTRUCK RADOM  92:97  (20:15, 27:24, 28:32, 17:26)