Prowadzone przez skuteczne Aaryn Ellenberg-Wiley oraz Kamile Nacickaite koszykarki CCC pokonują w pierwszym spotkaniu półfinałowym ekipę z Gorzowa Wlkp.

Od pierwszych akcji było widać, że granie na trudnym terenie CCC nie sprawia większych problemów dla gości. Trafienia Walker-Kimbrough i Cheridene Green sprawiły iż gorzowianki prowadziły dwoma oczkami. Jednakże już w drugiej kwarcie od stanu (21:21), kolejne akcje 2+1 Aaryn Ellenberg-Wiley oraz skuteczne rzuty Dragany Stanković budowały coraz to większą przewagę CCC (29:21). W odpowiedzi rwanymi akcjami gorzowski AZS próbował przerywać serię gospodyń, jednak celne rzuty wolne to było zdecydowanie za mało aby „gonić” wynik. Wszystko ruszyło się po trafieniu zza linii 6,75 Borislavy Hristovej, co zniwelowało straty do sześciu „oczek” – (30:36). W samej końcówce pierwszej połowy, wynik „ustaliła” Cheridene Green, ale to CCC prowadziło już dziesięcioma   punktami.

Po zmianie stron przyjezdne próbowały odrabiać straty, jednak po trafieniach Borislavy Hristovej oraz Cheridene Green, które spowodowały zmniejszenie strat do sześciu oczek spowodowały szybką odpowiedź rywalek. Skuteczna całe spotkanie Ellenberg-Wiley i dwa celne rzuty z rzędu zza linii 6,75 Kamile Nacickaite i „Pomarańczowe” ponownie pewnie prowadziły (54:40). W czwartej kwarcie CCC wykorzystywało swoje szanse i skuteczność. Pierwsze akcje ostatniej kwarty w wykonaniu Ellenberg-Wiley (dwie trójki w ciągu 40 sekund) dały polkowiczankom prowadzenie 62:43 i było po meczu. Owszem gorzowianki zmniejszały straty, ale tylko na chwilę i tylko do dwunastopunktowej przewagi CCC.

CCC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 76:60 (17:19, 27:15, 10:6, 22:20)

stan rywalizacji: 1-0

Polkowice: Ellenberg-Wiley 23, Nacickaite 18, Hampton 14, Gertchen 8, Stanković 7, Gajda 4, Telenga 2
Gorzów Wlkp. Hristova 15, Green 12, Gustafson 11, Owczarzak 8, Szott-Hejmej 6, Walker-Kimbrough 6, Kaczmarczyk 2