To było już drugie spotkanie pomiędzy MKS Ślepsk Malow Suwałki, a Aluron CMC Warta Zawiercie. Miało ono zadecydować, która drużyna zajmie 7 miejsce w Pluslidze.

Dzisiejszy mecz wygrała ekipa z Zawiercia 3:1, pierwszy padł łupem siatkarzy z Suwałk. O wszystkim zadecydował złoty set, który wygrał MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Początek spotkania po obu stronach siatki zapowiadał się emocjonująco i wyrównanie. Bardzo długo gra w nim toczyła się praktycznie punkt za punkt. W końcowej fazie seta to Malow Suwałki po bloku na Pawle Halabie odskoczyli na cztery punkty i mieli piłkę setową. Warta Zawiercie próbowała się bronić, ale nie zdołała ugrać już nic więcej w tym secie przegrywając go 22:25.

Drugi set mocniej zaczęła ekipa z Zawiercia, która poprawiła się zarówno na zagrywce jak i w ataku. Malow Suwałki próbowało odrabiać straty, jednak to nie udało się już do końca seta. Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała drugiego seta 25:19 i wyrównała wynik meczu.

W kolejnym secie lepiej prezentowali się siatkarze z Suwałk. Już od początku wyszli na czteropunktowe prowadzenie 4:8. Zawiercie jednak nie pozwoliło na dalsze odskakiwanie punktowe swoich przeciwników. Szybko odrobili straty i wrócili do gry w tym secie. W końcówce to oni wyszli na prowadzenie i nie oddali już go wygrywając 25:22. Pomogła im w tym zepsuta zagrywka gości.

W czwartym secie siatkarze Zawiercia spadli z nieba do piekła. Prowadzili bardzo wysoko 17:10 przez większą część seta, żeby końcowo doprowadzić do zbędnego napięcia. Nagle z 17:10 zrobiło się 17:16. Mimo tego Zawiercie szybko się otrząsło z tej złej serii i ostatecznie wygrało seta 25:23. Ostatni punkt zdobył atakujący Grzegorz Bociek.

Warta Zawiercie wygrała rewanżowe spotkanie z Ślepskiem Malow Suwałki 3:1. To jednak nie wystarczyło do zdobycia 7. miejsca w Pluslidze. Wszystko miał rozstrzygnąć złoty set. Ten jednak nie ułożył się po myśli Zawierczan, przegrali go 15:10. Tym samym to Ślepsk Malow Suwałki mógł świętować 7. lokatę w Pluslidze, a Warta Zawiercie – 8.

Aluron CMC Warta Zawiercie vs MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (22:25; 25:19; 25:22; 25:23), złoty set (10:15)

MVP: Patryk Szwaradzki

Warta Zawiercie: Garrett Muagututia, Patryk Niemiec, Mateusz Malinowski, Paweł Halaba, Gualberto Flavio, Maximiliano Cavanna, Michał Żurek, Gjorgi Gjorgiev, Grzegorz Bociek.
Ślepsk Malow: Marcin Waliński, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, Andreas Takvam, Josua Tuaniga – Paweł Filipowicz, Patryk Szwaradzki, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Warda, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka, Kacper Gonciarz.