Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa Zagłębie Lubin autor: Damian Kuziora

W przedostatniej kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy Zagłębie podejmowało w Lubinie piłkarzy Pogoni Szczecin.

Pogoń chcąc marzyć o 2. miejscu na zakończenie sezonu powinna była wygrać. Szczecinianie nie mieli jednak dobrych wspomnień. W poprzednich dwóch kolejkach zdołali zdobyć raptem punkt. Zagłębie w przypadku zwycięstwa miałoby wciąż realne szanse na 4. miejsce dające grę w europejskich pucharach.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 8. minucie. Po zagraniu Kurzawy na uderzenie głową zdecydował się Michał Kucharczyk, lecz jego próbę zablokował Balic. Po jego interwencji do piłki ruszył bramkarz miejscowych, Hładun, a także defensor Miedziowych, Crnomarković. Obaj gracze zderzyli się, co skutecznie wykorzystał mający dużo miejsca i czasu, Kucharczyk.

W 23. minucie Dominik Hładun zrehabilitował się za pechową obronę z 8. minuty. Tym razem silnym strzałem z dystansu popisał się Benedyczak, lecz 25-letni golkiper przeniósł futbolówkę nad poprzeczka.

Do wyrównania wyniku doszło w 77. minucie. Z rzutu wolnego na bliższy słupek dośrodkowywał Starzyński. Z piątego metra główkował Podliński, który piłkę w siatce umieścił posyłając ją w górny prawy róg bramki.

Ostatecznie obie drużyny dzielą się punktami. Remis należy uznać jako sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Posiadanie piłki obu ekip oscylowało w okolicach 50 procent. Co prawda Miedziowi zdołali przeprowadzić większą liczbę ataków, lecz oddało mniej celnych strzałów.

Pogoń chcąc myśleć o 2. miejscu w tabeli musi liczyć na potknięcie Rakowa, który w 29. kolejce może zdobyć maksymalnie 1 pkt.

PKO Ekstraklasa – 29. kolejka; 07.05.2021.                                                          Zagłębie Lubin 1:1 Pogoń Szczecin                                                                             Podliński 77′ – Kucharczyk 8′