Lewandowski
fot: getty images

Sobota na ligowych boiskach była udana dla reprezentantów Polski. Drogę do siatki znalazł Piotr Zieliński z włoskiego Napoli oraz Robert Lewandowski, który zanotował hat tricka dla Bayernu Monachium.

Tym samym kapitan reprezentacji Polski znacząco przybliżył się do rekordu Gerda Mullera, który w jednym sezonie strzelił w Bundeslidze 40 goli. Po 32 z 34 kolejek Lewandowski ma obecnie 39 trafień. Ostatnie dorzucił w wygranym przez Bayern meczu z Borussią Mönchengladbach.

Polak otworzył wynik spotkania strzelając gola już w 2. minucie meczu. Piłkę z lewej strony dograł w pole karne Alaba. Futbolówka minęła kilku graczy, lecz sytuację boiskową kontrolował Lewandowski, który wpadł w szesnastkę i mocnym uderzeniem pokonał golkipera przyjezdnych. Do podwyższenia wyniku doprowadził w 23. minucie Muller, zaś jeszcze przed przerwą Bawarczycy trafili dwukrotnie. W 44. minucie drogę do siatki znalazł Coman, zaś 10 minut wcześniej kolejną bramkę zanotował polski snajper.

Tym razem Polak popisał się świetnymi nożycami po zagraniu sprzed linii pola karnego.

Na tym nie koniec sobotniego strzelania w Monachium. 39 bramkę w sezonie reprezentant Polski zaliczył wykorzystując podyktowany w 65. minucie rzut karny. Zwycięstwo na 6:0 ustalił Sane. Goście nie doczekali się bramek, choć na boisku mieli ułatwione zadanie, gdyż w 75. minucie czerwony kartonik obejrzał Kouassi.

Bayern 6:0 Borussia Mönchengladbach

Wyjazdowe zwycięstwo zanotowało włoskie Napoli. W wygranej pomógł Piotr Zieliński, który w meczu z Spezią otworzył wynik meczu. W 15. minucie prawą stroną nabiegał Lorenzo. Ten wbiegł z piłką pod koniec linii końcowej i dograł w pole karne, gdzie na krótszym słupku znalazł się niepilnowany Zieliński. Polak bez problemów umieścił piłkę w siatce, która wpadała do niej pięciokrotnie. Jeszcze przed przerwą gole podwyższające prowadzenie zespołu z Neapolu zdobywał w 23. i 44. minucie Osimhen. Co prawda w 64. minucie bramkę kontaktową dla gospodarzy strzelił Piccoli, lecz decydujące słowo należało do przyjezdnych. Bramkę ustalającą wynik meczu zdobył w 79. minucie Lozano.

Spezia 1:4 Napoli