Lewandowski
fot: getty images

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Mullera, a jego Bayern zremisował w meczu 33. kolejki piłkarskiej Bundesligi z Freiburgiem.

Rywalizacja toczyła się na boisku SC Freiburg. Wynik spotkania otworzył w 26. minucie uderzający z rzutu karnego Robert Lewandowski. Polak trafił tym samym 40. gola w sezonie, dzięki czemu wyrównał rekord goli w jednym sezonie, który należał dotąd do Gerda Mullera.

Jedenastkę sprowokował faul na Thomasie Mullerze, który miał miejsce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem. W 29. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Gulde.

Na początku drugiej połowy piłkę w siatce dwukrotnie umieścił Sane. Niestety przy pierwszym trafieniu 25-letniego napastnika na spalonym znalazł się podający w jego kierunku, Gnabry.

Chwilę później Sane zdobył prawidłową bramkę. Tym razem piłkę w jego kierunku dogrywał Muller.

Ostatecznie obie drużyny dzielą się punktami. Bramkę wyrównującą zanotował w 82. minucie Gunter, który przebiegł z piłką dobrych kilkanaście metrów pewnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych.

Wcześniej szansę Bawarczyków na podwyższenie prowadzenia zaprzepaścił Lewandowski. Polaka w sytuacji sam na sam zatrzymał interweniujący Flekken.

Bundesliga – 33. kolejka, 15.05.2021.                                                                     SC Freiburg 2:2 Bayern Monachium