Fot. Roland Garros

Magda Linette i Iga Świątek awansowały do 3. rundy tenisowego turnieju Roland Garros.

Rywalką Linette była turniejowa jedynka, Ashleigh Barty. Polka szansę na przełamanie miała już w drugim gemie. Kilka podwójnych błędów serwisowych u Australijki, ale Linette nie wykorzystała swojej szansy. Barty zakończyła gema asem, który dał jej wygraną. Kolejne błędy serwisowe sprawiły się, że w czwartym gemie do przełamania doprowadziła Linette, która pierwszego seta wygrała 6:1.

Przed rozpoczęciem drugiej partii rywalka polskiej tenisistki długo nie wracała z szatni. Nie zdeprymowało to jednak Linette, która zaskakiwała choćby asem serwisowym. Trudna sytuacja Barty sprawiła, że poddała mecz, co daje awans Polce.

Tym samym osiągnięciem może pochwalić się Iga Świątek. W meczu z Rebeccą Peterson poszło niesamowicie gładko. Już w pierwszym gemie udało się wykorzystać błędy serwisowe i aut Szwedki, co pozwoliło na przełamanie. Pierwszy wygrany gem Peterson zapisała w szóstym gemie. Tym razem to Świątek popełniła dwukrotny błąd serwisowy, który kosztował ją stratę gema przy własnym podaniu. Ostatecznie Polka wygrywa 6:1, 6:1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!