Hubert Hurkacz, który w ostatnich chwili dowiedział się o zmianie jego najbliższego rywala pewnie awansował do drugiej rundy pokonując Australijczyka Luka Savilla.

Wstępnie najlepszy polski tenisista miał mierzyć się z Węgrem Martonem Fucsovicsem jednak ten zgłosił w ostatnich chwili kontuzję i wycofał się z turnieju.

Saville sklasyfikowany na 417. miejscu w rankingu ATP nie miał większych szans z dwunasta rakieta świata i potwierdziło się to na korcie. Polski tenisista pewnie wygrywał gemy przy własnym podania, a w pierwszym secie dwukrotnie przełamał rywala i wygrał 6:2. Drugi set to większa walka ze strony rywala Polaka jednak to on ostatecznie zwyciężył 6:4 wykorzystując drugą piłkę meczową.

W drugiej rundzie rywalem Hurkacza będzie Brytyjczyk Liam Broady.