Para Grzegorz Fijałek – Michał Bryl zakończyła rywalizację grupową w turnieju olimpijskim siatkarzy plażowych w Tokio. Ich rywalem była brazylijska para Evandro/B. Oscar Schmidt.

Pierwszy set niezwykle wyrównany. W końcówce więcej sił zachowała polska para, która wygrała 21:19.

Druga partia i nieco więcej błędów po stronie polskich zawodników. Kilka razy siatka, brak skutecznych bloków, błędy serwisowe i wygrana Brazylijczyków 21:14. Polacy lepiej zaczęli wyglądać po przerwie technicznej, co zwiastować mogło lepszą grę w tie breaku.

Ten znów punkt za punkt, lecz pod koniec lepiej zaczęli wyglądać Brazylijczycy. As serwisowy, punkty z ataku i wygrana 17:15, co daje im zwycięstwo w meczu i grupie E.

G. Fijałek/M. Bryl – Evandro/B. Oscar Schmidt 1:2