fot: en.volleyballworld.com

W meczu o brązowy medal Biało-Czerwonym przyszło zmierzyć się z Argentyńczykami. Reprezentacja Polski w siatkówce zdołała ograć drużynę z Ameryki Południowej i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 21.

Wyczekali i odskoczyli

Mimo mocnego początku i prowadzenia 3:1 Polacy zostali doskoczeni, a nawet przeskoczeni przez Argentyńczyków. Rywale Polaków kontrolowali sytuację do stanu 5:6. Potem to Biało-Czerwoni dali istny koncert i zdobyli 4 punkty z rzędu doprowadzając do wyniku 9:6. Niedługo potem zaliczyli 3 punkty z rzędu i było już 13:8. Argentyńczycy musieli zagrać bardziej odważnie, lecz to nie przyniosło im upragnionego rezultatu. Biało-Czerwoni trzymali ich bowiem cały czas na dystans. Polacy zagrali fenomenalnie w końcówce i od stanu 20:16 zamknęli set 25:16.

Bliźniaczy drugi set

Drugi set wyglądał bardzo podobnie do pierwszego. Polacy prowadzili na początku spotkania, potem doskoczyli ich Argentyńczycy, jednak od stanu 4:5 to Biało-Czerwoni dyktowali warunki. Dużo dały dwie serie z punktami. Przy stanie 10:8 Polacy zaliczyli trzypunktową serię, natomiast przy wyniku 13:11 zdobyli 5 punktów z rzędu. Reprezentacja Polski w siatkówce ponownie zaliczyła fantastyczną końcówkę, w której od stanu 19:14 zdobyła 6 kolejnych punktów i zamknęła set.

Bez przeszkód w drodze po medal

Trzecia partia mimo prowadzenia Polaków od praktycznie samego początku seta był dość wyrównana. Biało-Czerwoni zdołali zdobyć trzy punkty z rzędu przy stanie 4:3. Potem jednak grali cios za cios. W drugiej części seta podobnie jak we wcześniejszych odsłonach reprezentacja Polski zaczęła odskakiwać rywalom. Zdołała dojść do wyniku 20:15. Dalej wiele się nie zmieniło i Biało-Czerwoni wygrali ten set 25:19.

Polska – Argentyna 3:0 (25:16, 25:14, 25:19)

Zobacz więcej:

PlusLiga: Warta nie do zdarcia! Wygrali po istnym horrorze! Relacja z meczu

eWinner 2 Liga: Hit na remis! Nie mam zmiany w fotelu lidera 2 ligi. Relacja z meczu Ruch Chorzów – Stal Rzeszów

[FOTORELACJA] SUZUKI 1.LM: Górnik Trans.eu Wałbrzych- Kotwica Kołobrzeg

[FOTORELACJA] SUZUKI 1.LM: TBS Śląsk II Wrocław- Decka Pelplin

TAURON Liga: Developres z pełną pulą mimo ambicji kaliszanek