W spotkaniu zamykającym 11. kolejkę Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie podejmował u siebie zespół Arki Gdynia. W tym meczu znacznie lepsi okazali się przyjezdni.

Napór przyniósł efekt

Na początku inicjatywę w spotkaniu przejęli gospodarze. Goście w pierwszych minutach nie mogli przebić się przez szyki obronne drużyny z Jastrzębia. W pierwszym kwadransie spotkania żadna z ekip nie oddała jednego celnego strzału na bramkę. Niedługo po upływie 15 minut zespół z Jastrzębia postraszył Czubak. Od tego czasu to Arka zaczęła przejmować inicjatywę w meczu. Kolejne ataki przyjezdnych nie przyniosły gola, jednak bramka wisiała w powietrzu. W 36. minucie defensywa GKS-u pękła. Wykorzystał to Maciej Rosołek i dał prowadzenie Arce. W 42. minucie najgroźniejszą jak do tej pory sytuację sprokurowali sobie gospodarze, jednak Handzlik strzelił poza światło bramki.

Szybkie ciosy na początek i koniec drugiej połowy

W drugiej odsłonie spotkania szybko do głosu doszli ponownie przyjezdni. Podaniami wymienili się Adamczyk i Rosołek, który to zgrał futbolówkę do Karola Czubaka. Zawodnik Arki nie pomylił się i skierował piłkę do bramki. Zanim gospodarze zdołali otrząsnąć się po stracie drugiej bramki, było już 0:3. Tym razem uderzeniem zza pola karnego popisał się Hubert Adamczyk. Arkowcy przy tym wyniku poczuli się pewniej i pozwalali sobie na nieco odważniejsze akcje i zagrania. Moment rozluźnienia wykorzystał obrońca Michał Kuczałek, który strzelił głową bramkę dla GKS-u. Następne minuty upłynęły pod znakiem gry w środku boiska. W 87. minucie rywali dobił Artur Siemaszko. Zespół z Jastrzębia dobił jeszcze Christian Aleman.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

GKS Jastrzębie – Arka Gdynia 1:5 (0:1)
Bramki: 72′ Kuczałek – 36′ Rosołek, 50′ Czubak, 54′ Adamczyk, 87′ Siemaszko, 91′ Aleman

GKS 1962 Jastrzębie: Reclaf – Borkała (68. Gajda), Słodowy, Bojdys, Kulawiak, Kuczałek, Zejdler (68. Witkowski), Handzlik (52. Jaracz), Kamiński (58. Niewiadomski), Feruga (68. Kasperowicz), Rumin
Rezerwowi: Drazik – Zalewski, Kasperowicz, Niewiadomski, Jadach, Witkowski, Gajda, Balboa, Gulczyński
Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka (75. Memić), Hiszpański, Deja, Milewski (88. Bednarski), Adamczyk (88. Aleman), Kobacki (75. Stępień), Czubak (75. Siemaszko), Rosołek
Rezerwowi: Krzepisz – Danch, Memić, Vinicius, Stępień, Bednarski, Aleman, Żebrowski, Siemaszko