KLAUDIA SOSNOWSKA

Po trzech meczach z medalistami poprzedniego sezonu do stolicy na mecz czwartej kolejki przyjechała drużyna CTL Zagłębia Sosnowiec. Sosnowiczanki po zeszłotygodniowej wygranej z mistrzyniami Polski  mogły czuć się faworytkami.

Pierwsze akcje spotkania należały do przyjezdnych. Trafienia Aishah Sutherland oraz trójki Jessici January i Niny Bogicević dały sosnowiczankom szybie prowadzenie 12:4. Straty próbowała zmniejszać Klaudia Sosnowska, ale szybko Polonia została ponownie skontrowana. Przewaga jeszcze w pierwszej kwarcie CTL Zagłębia wynosiła jedenaście punktów. Jednak grająca zrywami Polonia dzięki punktom Sosnowskiej i Weroniki Preihs wracały do gry. Jednak końcówka pierwszej odsłony to seria 6:0 sosnowiczanek co dało gościom prowadzenie 24:31. W drugiej kwarcie bardzo długo stroną przeważającą, choć minimalnie były sosnowiczanki. Ekipa trenera Jorge Aragonesa utrzymywała przewagę na poziomie 3-6 oczek. Bodźcem dla polonistek były cztery oczka z rzędu Lory Goodwin. Po kilku chwilach dwa punkty dorzuca Marta Leszczyńska, a akcją 2+1 popisuje się Marta Mistygacz w efekcie czego warszawianki objęły pierwsze prowadzenie w meczu. Właśnie w ostatnich dwóch minutach gospodynie zaliczają serię 11:0. Efektem było aż siedmiopunktowe prowadzenie po pierwszej połowie spotkania.

Po zmianie stron sosnowiczanki próbowały gonić rywalki. Do pewnego stopnia skutecznie. Po pięciu punktach z rzędu najskuteczniejszej dziś Sutherland (25 pkt w meczu) przewaga gospodyń topniał do stanu 57:54. Jednak stołeczny zespół potrafił odpowiedzieć trafieniami Siemienias i Leszczyńskiej. Dzięki temu i rzutom wolnym w końcówce gospodynie otrzymały siedmiopunktową zaliczkę przed czwartą kwartą. W czwartej kwarcie ważne trafienia Preihs i Knight dawały polonistkom nawet dziewięć oczek przewagi. Sosnowiczanki szukały swojej szansy na odrabianie strat. Jednak jak kolejnym trafieniem popisała się Klaudia Sosnowska na dwie minuty do końca spotkania warszawianki mogły myśleć poważnie o pierwszej wygranej w sezonie. Choć z drugiej strony siedmiopunktowe prowadzenie nie dawało na to gwarancji. Jednak w ostatnich akcjach sosnowiczanki nie były w stanie przełamać trzypunktowej przewagi Polonii. Wynik rzutami wolnymi ustaliła Knight.

SKK Polonia Warszawa – CTL Zagłębie Sosnowiec 92:88 (24:31, 28:14, 16:16, 24:27)

Warszawa: Goodwin 17 (11as), Leszczyńska 17, Sosnowska 17, Knight 13, Siemienas 9, Preihs 6, Bucyk 6, Mistygacz 4, Pawłowska 3
Sosnowiec: Bogicević 25, January 21 (10as), Sutherland 16, Sagerer 10, Wojtala 6, Urabiak-Dornstauder 6, Wnorowska 4