fot: Twitter.com @_Ekstraklasa_

O 15:00 w Gdańsku rozpoczął się mecz Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze. Chociaż w tym starciu nieznacznym faworytem byli gospodarze, to mecz po wyrównanej walce zakończył się podziałem punktów.

Pierwsza połowa

Chociaż w początkowych minutach tego spotkania obie ekipy bardziej badały teren, to już w 10. minucie wynik otworzył Łukasz Zwoliński. Zawodnik Lechii Gdańsk wykorzystał podanie Flavio Paixao i zdołał jeszcze zabawić się z obroną Górnika. Gospodarze po tym golu starali się iść za ciosem i konstruowali kolejne akcje. Gra podopiecznych Tomasza Kaczmarka, mogła się naprawdę podobać kibicom. Górnicy z Zabrza zdołali jednak przetrwać ten napór i sami również ruszyli do odrabiania strat. W 26. minucie Nowak zagrał piłkę do Podolskiego, któremu jednak nie udało się pokonać Kuciaka. Dwie minuty później bramkarz Lechii odbił jeszcze strzał Dadoka. Przyjezdni w końcu dopięli swego i w 42. minucie doprowadzili do wyrównania. Gola po dograniu Dadoka z jedenastu metrów strzelił Bartosz Nowak.

Druga połowa

Na drugą partię meczu lepiej zorganizowani wyszli gospodarze, lecz po pięciu minutach i przewaga zmalała, a do głosu ponownie doszli przyjezdni. Niemniej jednak pierwszy kwadrans drugiej połowy nie był aż ta ciekawy jak pierwsza połowa. W 64. minucie doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie mieli zawodnicy Górnika, lecz Nowak uderzył nad poprzeczką. Po tym wydarzeniu gra sprowadziła się przede wszystkim do walki w środku pola. Dopiero w 84. minucie kibice oglądali kolejną groźną sytuację bramkową. Janża zagrał z lewej flanki, a piłkę po niefortunnej interwencji defensorów Górnika próbował jeszcze dobijać Jimenez.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
Bramki: 10′ Zwoliński – 42′ Nowak

Lechia Gdańsk: Kuciak – Żukowski, Nalepa, Maloča, Conrado – Durmus (71. Diabaté), Kryeziu (85. Biegański), Gajos, Sezonienko (77. Terrazzino) – F. Paixao – Zwoliński (85. Szczepański).
Rezerwowi: Alomerovic – Kopacz, Diabaté, Haydary, Szczepański, Terrazzino, Makowski, Biegański, Musolitin.
Górnik Zabrze: Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz – Dadok, Kubica, Manneh, Janża – Nowak – Jimenez, Podolski.
Rezerwowi: Bielica – Wojtuszek, Pawłowski, Toševski, Sanogo, Krawczyk, Mvondo, Bainović, Szymański.

Zobacz więcej:

[WIDEO] Priemjer-Liga: FK Krasnodar z szóstą wygraną w sezonie. Gol Krychowiaka

eWinner 2 Liga: Kryzys Ruchu?! Niebiescy przegrali drugi mecz z rzędu

EL. ME: Polki zwycięskie. Pokaz siły “Orlic Weissa”

PKO BP Ekstraklasa: Grad goli w Częstochowie. Raków wygrywa przed własną publicznością.

[WIDEO] PŚ w narciarstwie alpejskim: Polki bez punktów w Soelden. Pech Gąsienicy-Daniel