fot: Twitter.com @LechPoznan

Trzecioligowa Olimpia Grudziądz okazała się lepszym zespołem w starciu z drugą drużyną Lecha Poznań, która obecnie grywa na poziomie drugiej ligi.

Pierwsza połowa

Gospodarze tego spotkania od początku zaczęli napierać na młody zespół Kolejorza. Widać było optyczną przewagę miejscowych, którzy potwierdzili to bramką w 15. minucie spotkania. Autorem gola na 1:0 został Michał Cywiński. Zawodnik Olimpii Grudziądz popisał się efektownym trafieniem zza pola karnego i trafił w okienko bramki strzeżonej przez Mleczko. Pięć minut później było już 2:0 dla miejscowych. Tym razem strzelcem okazał się Jakub Bojas, który podobnie jak Cywiński zaliczył dość efektowne trafienie. Druga drużyna Lecha próbowała gonić wynik, a najlepszą szansę do wyrównania miała w 29. minucie. Wtedy podczas zamieszania w polu karnym, obrońca Olimpii Grudziądz Karankiewicz, ratował się wybiciem i skierował piłkę na poprzeczkę własnej bramki. Lech próbował nadal napierać, lecz jego kolejne sytuacje również nie przyniosły bramki.

Druga połowa

Na drugą odsłonę spotkania w lepszych humorach wyszli gospodarze, którzy mieli satysfakcjonujący ich wynik. Nic więc dziwnego, że po zmianie stron, skupili się bardziej na przeszkadzaniu Kolejorzowi niż atakowaniu. Niemniej jednak w drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Grudziądzu mogli oglądać kilka kontr w wykonaniu gospodarzy, to jednak druga drużyna Lecha starała się napierać. W uzyskaniu lepszego wyniku nie pomogli także wprowadzeni w drugiej partii Wilak, Spławski, Zięba, Kukułka czy też Ławrynowicz. Tego dnia przyjezdni nie byli jednak skuteczni i ich próby najczęściej kończyły się wznowieniem gry z autu bramkowego. W całym spotkaniu Lech Poznań II oddał bowiem trzy celne strzały i cztery uderzenia poza światło bramki. W samej końcówce przyjezdnych dobił jeszcze Cabrera.