W Płocku doszło dziś do pojedynku dwóch Wiseł. Płocka ekipa wyszła z tego starcia obronną ręką, mimo że początek meczu wskazywał raczej na Białą Gwiazdę.

Pierwsza połowa

Biała Gwiazda mogła wyjść na prowadzenie już w 2. minucie meczu. Yeboah świetnie odnalazł bowiem Forbesa, który jednak spudłował z bliska. W 8. minucie nieuwagą wykazał się bramkarz Nafciarzy Kamiński. Stracił on piłkę i niewiele brakowało, a padłaby bramka na 0:1. Wisła Kraków nadal próbowała napierać na rywali, lecz płocczanie zdołali się obronić. W 27. minucie z rzutu wolnego piłkę wrzucał Uryga. Do futbolówki dopadł Yeboah, jednak jego strzał z główki nie był celny. Mimo naporu Białej Gwiazdy wynik spotkania otworzyła płocka Wisła. W 39. minucie Wolski dopadł do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego. Zawodnik Nafciarzy posłał futbolówkę w okolice piątego metra, a tam celnie główkował Łukasz Sekulski.

Druga połowa

Szybko po powrocie na boisko drugi cios zadała Białej Gwieździe ekipa Nafciarzy. Tym razem wrzucał Szwoch, a akcję zamknął ponownie Łukasz Sekulski. W 50. minucie gospodarze chcieli pójść za ciosem, lecz tym razem Biegański sparował strzał Szwocha. Nie minęły dwie minuty, a Wisła Płock miała kolejną okazję. Tym razem ponownie próbował Szwoch. Szkoleniowiec Wisły widząc, co dzieje się na boisku postanowił przeprowadzić szereg zmian. Niemniej jednak nadal to płocczanie kontrolowali mecz. W następnych minutach tempo spotkania nieco opadło. Defensywa Nafciarzy kasowała akcje Białej Gwiazdy, która otrzymała więcej pola do gry.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

Wisła Płock – Wisła Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: 39′, 48′ Sekulski

Wisła Płock: Kamiński – Zbozień (89. Vallo), Rzeźniczak (C), Michalski, Krivocjuk – Rasak, Gerbowski – M. Kolar (76. Jorginho), Wolski (68. Tuszyński), Szwoch (89. Lesniak) – Sekulski (68. Warchoł)
Rezerwowi: Węglarz – Tuszyński, Kocyła, Jorginho, Vallo, Błachewicz, Lesniak, Lagator, Warchoł
Wisła Kraków: Biegański – Gruszkowski (90. Wachowiak), Szota (63. Plewka), Uryga, Matěj Hanousek (63. Młyński) – Frydrych (C), Żukow – Yeboah, Škvarka, Starzyński (53. Hugi) – Brown Forbes (53. Sobol)
Rezerwowi: Rosa – Wachowiak, Mehremič, Hugi, Młyński, Sobol, Szot, Plewka, Gądek

Zobacz więcej:

[FOTORELACJA] EBL: WKS Śląsk Wrocław- Trefl Sopot

TAURON Liga: Kompletne zdobycze Developresu, Grota Budowlanych oraz UNI Opole

PGNiG Superliga (K): Osłabiony Eurobud JKS nie dał rady mistrzyniom kraju

PlusLiga: Mecz błędów w Suwałkach z korzyścią dla radomian

PGNiG Superliga (M): Premierowe zwycięstwo Stali Mielec, zwycięska Gwardia w Piotrkowie. Planowe wygrane płocczan i puławian