fot: Twitter.com @MotorLublin

Motor Lublin po porażkach ze Stalą Rzeszów i Radunią Stężycą mierzył się na własnym obiekcie z Wisłą Płock. Lepiej w mecz weszli przyjezdni, jednak gospodarzom udało się zatrzymać punkty u siebie.

Pierwsza połowa

Wynik spotkania już w 3. minucie otworzył Bartłomiej Bartosiak. Piłkarz Wisły Płock popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego i trafił prosto w okienko bramki strzeżonej przez Madejskiego. Oczywiście, gospodarze szybko chcieli wyrównać i najlepszą okazję do tego stworzyli sobie w 10. minucie spotkania. Ceglarz uderzał z ostrego kąta, a dobić próbował jeszcze Kołbon.

Próby Motoru przyniosły rezultat w 24. minucie, kiedy to gola po dograniu z prawej flanki strzelił Michał Fidziukiewicz. Chwilę później mogło być już 2:1, lecz Owczarzak nie dał się pokonać. Broni, nie składała również Wisła. Obiecujący strzał Kondrackiego wybronił Madejski. W 38. minucie przed szansą na prowadzenie ponownie stanęła Wisła. Tym razem w dogodnej sytuacji pomylił się jednak Drozdowicz.

Druga połowa

Po niespełna dziesięciu minutach od wznowienia gry, Motor Lublin miał szansę wyjść na prowadzenie. Gości uratował jednak słupek, lecz chwilę później gospodarze otrzymali rzut karny po faulu na Sędzikowskim. Do piłki podszedł Fidziukiewicz i pewnie wykorzystał jedenastkę. Miejscowi coraz mocniej zaznaczali swoją dominację w tym spotkaniu, a Wisła Płock wraz z upływem czasu oddalała się od punktów.

Prowadzenie w 78. minucie podwyższył jeszcze Piotr Ceglarz, który najlepiej odnalazł się w polu karnym i wślizgiem skierował futbolówkę do bramki Owczarzaka. Motor chciał jeszcze pójść za ciosem, lecz defensywa Wisły nie pozwoliła na to. Przyjezdni szukali swoich szans, na gola kontaktowego, ale również nie udało im się sforsować szyków obronnych Motoru. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik na 4:1 ustalił Maciej Firlej. Dzięki wygranej Motor Lublin ponownie znajduje się tuż pod strefą barażową, tracąc tylko jedno oczko do szóstej i piątej lokaty.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

Motor Lublin – Wisła Puławy 4:1 (1:1)
Bramki: 24′, 55′ Fidziukiewicz (kar.), 78′ Ceglarz, 90 + 2′ Firlej – 3′ Bartosiak

Motor Lublin:
Madejski – Błyszko (84. Cichocki), Fidziukiewicz, Moskwik (C), Wójcik, Najemski, Sędzikowski (84. Rak), Kołbon (64. Król), Kusiński, Ryczkowski (72. Vitinho), Ceglarz (84. Firlej)

Rezerwowi: Kiełpin – Rozmus, Firlej, Ropski, Król, Cichocki, Vitinho, Kafel, Rak